Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

“Asgjë personale”, Ibra shtrin “dorën e paqes” për Lukakun, “armiku” i ri është LeBron James

03/03/2021 - 16:14

Pas sherrit në derbi dhe polemikave të mëdha që e shoqëruan atë, Zlatan Ibrahimovic shtrin “dorën e paqes” në drejtim të Romelu Lukaku. Sulmuesi suedez u prezantua si i ftuari special në “Festivalin e Sanremos” duke i bërë edhe një ftesë rivalit të tij interist. 

“Do të ishte i mirëpritur. Nëse do të vijë, do ta pres/ Me të nuk kam asgjë personale. Ajo që ndodh në fushë mbetet në fushë”, ka thënë Ibrahimovic. Ndryshe nga sinjali i pajtimit për Lukaku, futbollisti i Milanit nuk ka pranuar të ndalë përplasjen në distanë me yllin e basketbollit amerikan LeBron James, i shigjetuar edhe më parë nga Zlatan se po përdor imazhin e tij për politikë.

“Racizmi dhe politika janë dy gjëra të ndryshme. Ne atletët e bashkojmë botën, ndërsa politika e ndan. Nuk ka rëndësi nga vjen. Mesazhi im është që atletët duhet të bëjnë atletin dhe polikanët duhet të bëjnë politikën”, ka vijuar Ibrahimovic.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

UEFA po punon me komisionet e saj mjekësore, për të siguruar një Europian sa më të qetë dhe për të mos pasur të infektuar gjatë muajit ku

Reali i Madridit triumfoi në “El Clasico” ditën e djeshme, teksa mposhti me rezultatin 2-1 Barcelonën, në një sfidë me të vërtetë spektak

Teuta ka kaluar atë që në kampin durrsak e kanë cilësuar si finalen e  parë të 10 të tillave, me një fitore bindëse 2-0 në Fier ndaj Apol

Lorenco Vila gjeti përsëri rrugën e rrjetës me Teutën, teksa shënoi golin e avantazhit ndaj Apolonisë. Vila u shpreh:

Gardiani italian pritet të vazhdojë të ardhmen e tij në stadiumin “Allianz”.Gjiganti italian Juventus thuhet se është i gatshëm që t’i of

Milan thyen Parma 1-3 në transfertë një ndeshje e lehtë në letër, por që u ndërlikua jo pak pas daljes me karton të kuq të Ibrës.

Edi Martinin sigurisht që e kënaq së tepërmi suksesi me Apoloninë, për faktin i jep kryesimin Teutës, me trajnerin shkodran që shmang kom

Teuta fitoi në transfertë ndaj Apolonisë dhe shkëputet në krye të klasifikimit të Kategorisë Superiore, me 2 pikë më shumë se Vllaznia nd

Emocionet e shënimit të një goli janë gjithmonë të shumta dhe tepër të veçanta.

Plot 8 qytete pritëse të Kampionatit Europian kanë dhënë miratimin zyrtar për të lejuar praninë e pjesshme të tifozëve në stadiume, gjatë