Atletit shqiptar i heqin medaljen e artë

16/02/2020 - 19:11

Atleti shqiptar Franko Burraj ishte pranë një arritjeje impresionuese në kampionatin ballkanik të sallave të mbyllura, por fati nuk ishte me sportistin kuqezi.

Talenti shkodran preu finishin i pari në turneun që po zhvillohet në Turqi, por gjyqtarja e garës e skualifikoi për një arsye të diskutueshme.

Franko Burraj mori rezultatin më të mirë me vendin e parë nga 21 shtete në kampionatin ballkanik, por në fundin e garës u zhvlerësua arritja e tij për shkak të prekjes së vizave të korsisë tjetër. Kronometri në Stamboll u ndal në 47.04 cka përfaqësonte një rekord kombëtar, por fatkeqesisht eshte dhene faull nga gjyqtarja.

Medalja e artë shkoi për sllovakun Jure Grkman, ndërsa kroati Salamon dhe armeni Gabrielian u renditën në shkallët e tjera të podiumit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Koronavirusi po ridizenjon futbollin me shumë klube që tashmë janë në krizë financiare.

Zërat për një largim të mundshëm të Manuel Neuer nga Bayern Munich në merkaton e kësaj vere shtohen gjithnjë e më shumë, kjo për faktin s

Ish-futbollisti i Njukastëll, Nolberto Solano është arrestuar nga policia në Peru, duke mos respektuar orarin e vendosur  nga shteti në p

Edi Martini mori drejtimin e Teutës në mes të sezonit, pas shkarkimit të Bledi Shkëmbit.

Në Durrës kanë gjetur një mënyrë origjinale për të mos lënë lojtarët që jetojnë në qytetin bregdetar pa stërvitje.

Tani që kampionatet janë pezulluar për shkak të Koronavirusit, pritet që të ketë edhe probleme të shumta në anën financiare për shumë eki

Ditën e sotme ka përfunduar karantina për skuadrën e Realit të Madridit, e cila u izolua pas rastit pozitiv me koronavirus të basketbolli

Shkencëtarë të njohur kanë deklaruar me keqardhje se një ndeshje e Champions League muajin e kaluar në Milano, mund të ketë qenë pika e s

Klubi i Barcelonës ka vendosur që të mos presë më lojtarët dhe ka vendosur në mënyrë të njëanshme t’u shpallë luftë atyre duke shkurtuar

Ish-futbollisti i Ajaksit, Abdelhak Nouri, pësoi një dëmtim të frikshëm në një ndeshje miqësore të vitit 2017, ndaj Verder Bremer, ndërko