Baloteli bëhet sërish protagonist në Itali, “detyron” Interin të gjobitet 5 mijë euro

01/11/2019 - 23:01

Interi arriti të merrte një tjetër fitore të rëndësishme në kampionat, duke mundur me rezultatin 0-2 Breshian në transfertë. Titullar këtë takim e nisi edhe sulmuesi italian Mario Baloteli i cili ndaj Interit kërkonte me çdo kusht golin për t’i mbyllur gojën kritikëve dhe tifozëve zikaltër. Këta të fundit, gjatë gjithë ndeshjen e kanë ofenduar sulmuesin i cili në kohën që ishte pjesë e Interit, hodhi në tokë fanellën zikaltër.

Kjo sjellje, nuk u tolerua asnjëherë nga tifozeria dhe e kthyen Balotelin në të urryer, teksa në ndeshjen e fundit ai u tregoi edhe gishtin e mesit.Ndërkohë, sot është mbledhur Komisioni i Disiplinës në Itali dhe ka dhënë vendimet për javën e 10 të Serisë A. Interi ka pësuar një gjobë e cila kap vlerën e 5 mijë eurove dhe shkak për këtë janë bërë koret ofenduese të tifozerisë karshi sulmuesit italian, Mario Baloteli.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Antonio Kontes nuk i pëlqen fakti se tifozët e Interit tani kanë pretendime shumë të mëdha ndaj skuadrës dhe që në pengesën e parë i kund

Juventus dhe Daniele Rugani duket se do t’i japin lamtumirën njëri-tjetrit në merkaton e janarit.

Kur nuk kanë mbetur shumë ditë përpara nisjes së Botërorit për Klube, kanë filluar provlemet e para për organizatorët.

Vitet kalojnë, “pensionimi” i “yllit” argjentinas i preokupon të gjithë në “Camp Nou”.

Teuta do të presë nesër në fushën e vet skuadrën e Skënderbeut, në orën 16.30, ndërsa durrsakët duan që të marrin 3 pikët në këtë sfidë s

Dëmtimi i rëndë që ka pësuar Duarte po shtyn Milanin të gjejë një zëvendësues për të gjatës merkatos së janarit.

Teuta përgatitet për ndeshjen e së dielës që luan në fushën e vet ndaj skuadrës së Skënderbeut të Korçës.

Teuta është në kërkim të tri pikëve dhe zhbllokimit të sulmit, që korrespondon me pesë javët zhgënjyese.

Erzeni ka arritur të marrë një fitore të pastër ndaj Partizanit në Challenge Cup për volejbollin e meshkujve.

Arsenali nuk po arrin të marrë rezultate pozitive dhe largimi i Unai Emeri nuk ka ndikuar aspak për mirë në skuadër.