Barazimi zhgënjyes në transfertën belge, Solskjaer justifikohet

21/02/2020 - 22:46

Mançester Junajtid nuk shkoi më shumë se një barazim 1-1 në transfertën belge ndaj Klyb Bryzh. “Djajtë e Kuq” kaluan në disavantazh fillimisht, megjithatë brenda pjesës së parë, Marsial riktheu baraspeshën e cila nuk ndryshoi deri në fund. Pavarësisht se Junajtid është i avantazhuar për kualifikimin, sërish rezultati ka lënë një shije të hidhur. Ndërkohë, pas ndeshjes trajneri Ole Gunar Solskjaer ka gjetur edhe arsyen e cila ndikoi më shumë në ndalesën e anglezëve.

“Ishte një ndeshje e vështirë kundër ndaj një ekipi të mirëorganizuar. Mendoj se nuk ishte në një nga ndeshjet më të mira që është parë. Por, ndikuan edhe kushtet e fushës dhe topi na e bëri edhe më të vështirë. Ishte i ndryshëm dhe i vështirë për t’u luajtur. Mund të merrni një edhe ta provoni. Është i lehtë”, u shpreh Solskjaer.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Qeveria italiane mendon të shuajë polemikat që kanë shpërthyer mes klubeve të Serisë A në lidhje me rikthimin në stërvitje të futbollistë

 Në qershorin e vitit të kaluar një aksident fatal me makinë i mori jetën ish-futbollistit të Arsenal, Real Madrid e Seviljes, Hoze Anton

Futbolli është pezulluar pothuajse në të gjithë botën, për shkak të Koronavirusit, me vetëm pak shtete ku luhet ende. Të shumta janë dile

Në këto ditë të vështira karantinimi, klubi letonez i Rigës, iu ka kërkuar futbollistëve që të zgjedhin 5 gjërat e tyre të preferuara që

Lorenco Vila është i izoluar në shtëp si çdo futbollist tjetër në këtë situatë ku ndodhet vendi.

Pavarësisht shpresave të shumta për të fituar pafajësinë, piloti italian i skuadrës së Aprilias, Andrea Iannone mori një goditje të rëndë

Ndërsa pandemia e koronavirusit po gjunjëzon të gjithë botën, FIFA vrapon për të shpëtuar futbollin.

Ish-presidenti i Marsejës, Pape Diof, u nda nga jeta ditën e djeshme, në moshën 68-vjeçare, pasi u infektua me koronavirus.

Këshilltari i ekipit të Formulës 1 Red Bull, Racing Helmut Marko i propozoi pilotëve të skuadrës austriake për t’u infektuar me koronavir