Barcelona-Juve mund të luhet me tifozë, nuk rrezikohet as dueli Messi-Ronaldo

23/10/2020 - 22:48

Suksesi në transfertë përballë Dinamo Kiev i jep Juves më shumë qetësi përpara sfidës kundër Barcelonës në “Allianz Stadium”. Dëshira e tifozëve për të riparë sërish në fushë duelin Ronaldo-Messi është thuajse zero në një kohë kur sulmuesi portugez rezultoi sërish pozitiv edhe në testin e dytë.

COVID-19 nuk mund t’ia heq këtë mundësi tifozëve për përballjen e dytë ndërmjet tyre, më 8 dhjetor në ndeshjen e kthimit në “Camp Nou”. Drejtuesit e klubit blaugrana kanë filluar që tani të mendojnë për atë takim teksa i kanë dërguar një shkresë autoriteteve sanitare ku i kërkojnë që në stadium të jenë të pranishëm edhe tifozët.

Protokolli ia lejon diçka të tillë vetëm në ndeshjet e Champions League, Barcelona kërkon të shfrytëzoje këtë fakt për të pasur në stadium afro 5 mijë tifozë, aq sa lejon protokolli sanitar.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Barcelona është shumë pranë kolapsit financiar dhe një falimenti të mundshëm që do të shkatërronte për shumë vite klubin katalanas.

Teuta do të luajë nesër në 16:45 me Kastriotin, në duelin që vlen për javën e gjashtë të Superligës shqiptare.

Edi Martini, trajneri i Teutës, ka dalë sot në konferencë për shtyp në prag të ndeshjes me Kastriotin.

Milan vijon formën e shkëlqyer edhe në Europa League. Kuqezinjtë mposhtën me përmbysje Celtic në ndeshjen e pestë të fazës së grupeve duk

Është hedhur shorti për ndeshjet gjysmë finale në Ligën e Kombeve që do të luhen përkatësisht në datat 6 dhe 7 tetor të vitit të ardhshëm

Tifozët më të rinj të futbollit me të drejtë mund të shtrojnë pyetjen: pse Diego Armando Maradona nuk e ka fituar asnjëherë Topin e Artë?

Lionel Messi është nxitur nga djali i Diego Maradonas që të heqë dorë nga fanella e tij me numrin 10 në Barcelonë si një nderim për legje

Ky është një sezon që nuk po shkon edhe aq mirë për Real Madrid. Los Blancos, pasi triumfuan me Interin, pësuan dy humbje radhëzi.

Ylli brazilian Nejmar, ishte protagonist në një veprim që po bën xhiron e internetit.

Goli ndaj ukrainasve ishte i 750-i në karrierë për portugezin, që për herë të parë në një ndeshje zyrtare e ka dërguar topin në rrjetë më