Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Barcelona prezanton stadiumin e ri “Camp Nou”

09/03/2016 - 20:40

FC Barcelona ka shpallur fituesin e tenderit për stadiumin e ri “Camp Nou”. Detyra për transformimin e stadiumit i përket firmës japoneze “Nikken Sekkei” dhe zyrës arkitekturore katalanase “Pascual i Ausio Arquitects”. 

Klubi e lëvdoi projektin e ri dhe e cilësoi si “të hapur, elegant, klasik dhe demokratik”, gjithashtu tregoi edhe disa foto të reja. Stadiumi i rikonstruktuar do të ketë 105.000 vende, do të jetë komplet i mbuluar dhe do të jetë shumë i bukur për t’u parë, pasi do t’i shtohen shumë gjëra moderne. Ndërtimet do të fillojnë në sezonin 2017/18 dhe do të përfundojnë në vitin 2022. Në javën në vazhdim do të zhvillohet prezantimi zyrtar për planet e reja të stadiumit mitik.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

UEFA po punon me komisionet e saj mjekësore, për të siguruar një Europian sa më të qetë dhe për të mos pasur të infektuar gjatë muajit ku

Reali i Madridit triumfoi në “El Clasico” ditën e djeshme, teksa mposhti me rezultatin 2-1 Barcelonën, në një sfidë me të vërtetë spektak

Teuta ka kaluar atë që në kampin durrsak e kanë cilësuar si finalen e  parë të 10 të tillave, me një fitore bindëse 2-0 në Fier ndaj Apol

Lorenco Vila gjeti përsëri rrugën e rrjetës me Teutën, teksa shënoi golin e avantazhit ndaj Apolonisë. Vila u shpreh:

Gardiani italian pritet të vazhdojë të ardhmen e tij në stadiumin “Allianz”.Gjiganti italian Juventus thuhet se është i gatshëm që t’i of

Milan thyen Parma 1-3 në transfertë një ndeshje e lehtë në letër, por që u ndërlikua jo pak pas daljes me karton të kuq të Ibrës.

Edi Martinin sigurisht që e kënaq së tepërmi suksesi me Apoloninë, për faktin i jep kryesimin Teutës, me trajnerin shkodran që shmang kom

Teuta fitoi në transfertë ndaj Apolonisë dhe shkëputet në krye të klasifikimit të Kategorisë Superiore, me 2 pikë më shumë se Vllaznia nd

Emocionet e shënimit të një goli janë gjithmonë të shumta dhe tepër të veçanta.

Plot 8 qytete pritëse të Kampionatit Europian kanë dhënë miratimin zyrtar për të lejuar praninë e pjesshme të tifozëve në stadiume, gjatë