Basketboll Meshkuj/Teuta mposht kampionët e Gogës

21/10/2019 - 19:47

Janë mbyllur ndeshjet e javës së tretë të superligës në basketboll meshkuj ku eipi i Vllaznisë kryeson me 6 pikë të plota. Ndeshja më dramatike e kësaj jave ka qenë derbi durrsak midis Goga Basket dhe Teutës.

Ka qenë një ndeshje mjaft e ekuilibruar dhe shumë e luftuar që përfundon me fitoren e Teutës me vetëm një pikë diferencë 98-97. Në këtë mënyrë kampionët e Goga Basket lëshojnë kreun e renditjes.

Tashmë Goga Basket dhe Teuta ndodhen të dyja në vendin e dytë me 5 pikë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kosova do të luajë një sfidë mjaft të rëndësishme të enjten në mbrëmje, në transfertën ndaj Republikës Çeke, takim që do të vendos shumë

Interi ka zhvilluar një fillim sezoni pothuajse perfekt në drejtimin e Antonio Contes.

Riccardo Orsolini është një nga risitë e listës së Italisë së Mancinit, për takimet eleminatore "Euro 2020".

Racizmi është një nga çështjet më të diskutuara në futboll kohët e fundit, teksa shpesh herë nga ky fenomen janë prekur lojtarë të ndrysh

Pol Pogba është dhe mbetet një objektiv i Juves, aq sa media angleze, duke rënë në dijeni edhe të disa prej emrave të merkatos së janarit

Granit Xhaka është një hap pranë Milanit, siç raporton media zviceriane “RSI”, e cila bën me dije se lojtari është duke kërkuar shtëpi në

Ditën e sotme kanë dalë në konferencë për shtyp dy futbollistët e kombëtares, Emanuele Ndoj dhe Myrto Uzuni, ku kanë folur për grumbullim

Vijojnë ofendimet në kor për mamanë e futbollistit të Romës, Nikolo Zaniolo.

Stadiumi i ri në kryeqytet që do të mbajë emrin “Air Albania”, ka një impiant të ngjashëm në pamjen e jashtme dhe të brendshme në Meksikë

Presidenti i Bayern Munichut, Uli Hoennes, ka zbuluar se klubi gjerman i ndau rrugët me trajnerin Niko Kovac pasi që lojtarët e skuadrës