Basketboll/Teuta fitore spektakolare me Partizanin në gjysëmfinale

16/04/2018 - 15:56

   Në pallatin e Sportit “Ramazan Njala” në Durrës është luajtur sfida mes Teutës dhe Partizanit.

Ndeshja mes vendit të dytë dhe të tretë të kampionatit, ka treguar nivel të lartë dhe rivalitet, ashtu siç kanë qenë të gjitha përballjet mes këtyre dy skuadrave këtë vit. Pjesa e parë me një dominim të lehtë të Teutës u mbyll në shifrat 39 – 33.

Ndërkohë me fillimin e pjesës së dytë të ndeshjes, skuadra e Partizanit është më superiore dhe i përmbys shifrat në 56-53. Por vetëm kaq ka zgjatur dominimi i ekipit të Arben Fagut, pasi në periodën e fundit, Teuta përmbys gjithçka dhe në fund arrin të triumfojë 77 – 69.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ivan Perisiç është emri më i nxehtë për momentin në shtëpinë e Interit sa i përket merkatos së daljes.

Fitorja e gjashtë e Teutës në basketboll për meshkuj në Ligën Ballkanike, që sot mposhti 101-83 kosovarët e Bashkimit, ndeshje e luajtur

Bledi Shkëmbi është i kënaqur me ekipin e tij, që pas suksesit në dy fazat e para të kampionatit, po ruan të njëjtin ritëm edhe në ndeshj

Teuta mposhti Laçin me rezultatin 2-0 në miqësoren e zhvilluar në Durrës. Të 2 skuadrat nuk humbën kohë për t’u përgatitur dhe për të qen

Milani “ka rënë në dashuri” me Ksysztof Piatek.

Me sulmuesin polak, Piatek, i cili kërkohet me ngulm nga Milani, drejtuesit e klubit të Genoas janë vënë menjëherë në lëvizje për të gjet

Skuadra e Ballkanit nga IPKO Superliga e Kosovës ka vendosur që fazën përgatitore të janarit ta zhvillojë në një klimë më të përshtatshme

Lajmi i ndarjes së Diego Armando Maradonës, bëri një bujë të madhe në media, teksa së fundmi ka qenë bashkëshortja e argjentinasit, Rocio

Talenti i Kosovës, Edon Zhegrova po bën xhiron e mediave të huaja ditët e fundit.

Ndeshja e zhvilluar në afërsi të qytetit të Sao Paulos në Brazil midis skuadrave U-20 të Agua Santa dhe Atletiko Mineiro, rrezikoi të shn