Basketboll/Teuta fitore spektakolare me Partizanin në gjysëmfinale

16/04/2018 - 15:56

Në pallatin e Sportit “Ramazan Njala” në Durrës është luajtur sfida mes Teutës dhe Partizanit.

Ndeshja mes vendit të dytë dhe të tretë të kampionatit, ka treguar nivel të lartë dhe rivalitet, ashtu siç kanë qenë të gjitha përballjet mes këtyre dy skuadrave këtë vit. Pjesa e parë me një dominim të lehtë të Teutës u mbyll në shifrat 39 – 33.

Ndërkohë me fillimin e pjesës së dytë të ndeshjes, skuadra e Partizanit është më superiore dhe i përmbys shifrat në 56-53. Por vetëm kaq ka zgjatur dominimi i ekipit të Arben Fagut, pasi në periodën e fundit, Teuta përmbys gjithçka dhe në fund arrin të triumfojë 77 – 69.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!:

Lajme nga e njëjta kategori

Teuta i shkaktoi humbjen e parë Laçit në këtë sezon të Superiores dhe mori fitoren e dytë radhazi, ndërsa trajneri Blendi Shkëmbi nuk e f

Manchester United kishte përmbysur rezultatin dhe po fitonte 1-2 në fushën e Chelsea, por në minutën e 6 shtesë të ndeshjes, Ross Barkley

Gerhard Progni u zgjodh lojtari më i mirë i ndeshjes Laçi-Teuta, teksa asistoi për golin e parë dhe shënoi golin e dytë.

Real Madrid ka humbur në “Santiago Bernabeu” me Levanten, duke u zhytur edhe më thellë në krizë.

Serbia është shpallur kampione e botës në volejboll për femra, pas fitores dramatike që arriti ndaj Italisë në finale me rezultatin 3-2 (

Teuta arriti një fitore shumë të rëndësishme, duke triumfuar përballë Laçit me rezultatin 0-3.

Real Madrid nuk di të fitojë më.

Derbi i Milanos mbetet një sfidë e veçantë për të gjithë futbollistët kuqezi, veçanërisht për spanjollin Suso.

Pasi fitoi gjithçka në atletikë dhe vendosi edhe rekordin botëror në garën e 100 metrave, atleti xhamajkan Usain Bolt është përkushtuar t

Pas gjobës së majme nga klubi dhe pasi rrezikon 12 vite burg për një sherr në lokal, Arda Turan gjendet përballë një telashi tjetër.