Bayerni rrit me 10 milionë paund ofertën për talentin e Chelsea

14/07/2019 - 17:42

Bayern Munich nuk heq dorë nga Callum Hudson-Odoi. Kampionët e Gjermanisë janë të gatshëm të bëjnë një tjetër ofertë në drejtim të Chelseat, për t’i bindur të lënë të lirë 18-vjeçarin.

Sipas mediave angleze, oferta e fundit e bavarezëve pritet të jetë 45 milionë paund, ose 10 milionë paund më tepër se sa oferta e bërë në muajin janar, e refuzuar nga ‘Blutë e Londrës’.Drejtuesit e Chelsea nuk duan të heqin dorë nga një talent si Hudson-Odoi, pavarësisht shifrave të ofruara në drejtim të tij dhe tashmë i takon trajnerit të ri, Frank Lampard ta bindë lojtarin që të qëndrojë në ‘Stamford Bridge’.

Pikërisht dëshira e lojtarit pritet të jetë vendimtare, sepse nëse 18-vjeçari nuk rinovon, Chelsea do të jetë e detyruar ta shesë, pasi rrezikon që vitin e ardhshëm ta humbasë me parametra zero duke qenë se kontrata e tij përfundon.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sfida ndërmjet Sivassporit dhe Besiktasit në Superligën turke të futbollit dhuroi një ngjarje mjaft të rëndë.

Monaco është klubi më i ri që ka shprehur interesim të madh për sulmuesin e Interit Mauro Icardi, të cilit i ka ofruar pagë shumë të majm

Duhej të ishte festë pas fitores së Superkupës, por nuk ka qenë e tillë rruga për në kthim e disa tifozëve të Partizanit.

Amadu Latif e mbylli aventurën me Teutën, sezonin që lamë pas, dhe tashmë ka zgjedhur që të largohet nga Shqipëria, dhe të vijojë karrier

Olimpia-Motagua është një nga derbit më të zjarrtë në Honduras, dhe i tillë ishte edhe këtë herë.

Lukaku vazhdon të punojë shumë, për ta nisur sa më mirë sezonin në Serie A.Përmes një postimi në rrjetet sociale, Romelu Lukaku i ka dërg

Mançester Siti dështoi të sigurojë fitoren e dytë në Premier Ligë, teksa nuk shkoi më shumë se barazimi 2-2, në ndeshjen kundër Totenhemi

Kanë mjaftuar pak ndeshje që situata te skuadra e Bajern Mynih të kthehet përsëri e tensionuar.

Teuta është mundur në miqësoren e parë zhvilluar në Durrës pas kthimit nga faza përgatitore në Korçë.

Sportisti i mirënjohur i UFC, Connor McGregor është gjobitur pasi ai sulmoi një burrë në klubin ku kishte shkuar.