Benzema në burg? Deklaratë nga avokati i tij

06/11/2015 - 14:51

6 nëntor 2015 - Nuk është e vërtetë se Karim Benzema e ka pranuar përfshirjen e tij në rastin për shantazhin e Mathieu Valbuena ndaj nuk rrezikon të burgoset, ka thënë avokati i tij Sylvain Cornier.

Ylli francez thuhej se pranoi se luajti rol në rastin në fjalë. Por, Cornier e mohoi atë.

“Benzema nuk ka pranuar asgjë, ka shprehur pafajësinë e tij. Është shok me Valbuenan dhe nuk ka marrë pjesë në tentimin për shantazh.

Andaj, shpresoj se kjo do të verifikohet sa më parë, është ndaluar në bazë të një dyshimi”, theksoi Cornier.

/portali DurresLajm/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Armando Sadiku po pret të zyrtarizohet te FC Bolivar në Bolivi, pas largimit nga Erezumspor në Turqi.

Napoli pësoi një disfatë befasuese në ditën e djeshme të Serisë A, teksa u mposht nga Verona me rezultatin 3-1.

Trajneri i Teutës, Edi Martini, foli pas barazimit në shtëpi ndaj Partizanit.

Është mbyllur pa fitues sfida direkte dhe më e rëndësishme e javës së 16-të të Superligës.

Është koha ajo heq dyshimet dhe në rastin e Gareth Gale, i cili vazhdon të përjetojë një moment të vështirë në karrierën e tij, faji duke

Frank Lampard nga dita e sotme nuk do të jetë më trajner i Chelsea-t.

Italia drejt përjashtimit nga Lojërat Olimpike të Tokyos.

Mesut Özil lë pas 8 vitesh Arsenalin për të nisur një aventurë të re dhe të parën në vendin e tij të origjinës, me Fenerbahçen në Turqi.