Berat Xhimshiti do të vishet kuqezi

19/09/2014 - 23:14

 

Është 21-vjeç dhe ka luajtur 3 ndeshje me kombëtaren U-21 të Zvicrës por tani e tutje pritet të jetë një armë plus te Shqipëria. Bëhet fjalë për Berat Xhimshitin që pritet të jetë “blerja” më e fundit e kombëtares së De Biazit, “blerje” duke patur parasysh se talenti po i rrëmbehet përfaqësueses zvicerane. Lojtari me origjinë shqiptare ka lindur në Zvicër dhe luan me Zyrih por ndërkohë ka nisur procedurat për t’u pajisur me pasaportë shqiptarë që do t’i mundësonte edhe aktivizimin me Shqipërinë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një lajm i bujshëm nga Italia që gjen vend në faqet e para të gazetave spanjolle.

Drejtori Sportiv i Lazios, Igli Tare ka dhënë një intervistë për kanalin gjerman “Sport 1”, ku përveç situatës së vështirë që po kalon It

Ndonëse situate me koronavirusin në Europë mbetet shqetësuese dhe në shumë disa shtete është përhapur në masë të gjer, në UEFA nuk kanë n

Zlatan Ibrahimovic duket se nuk ka ndërmend të rinovojë kontratën me Milanin dhe drejtuesit e klubit kuqezi kanë nisur nga puna për të gj

Nga paniku në Durrës tek udhëtimi drejt Bosnjes, aty ku koronavirusi erdhi më shpejt se Shqipëria.

B.Dortmund nuk ka ndërmend të qëndroj për shumë kohë në karantinë, kanë rifilluar stërvitjen, fakt të cilin e pranoi Emre Can në një inte

Kapiteni i Aston Villës përplasi mëngjesin e sotëm makinën e tij, një Range Rover që kushton 80 mijë paundë, pasi kishte kaluar natën në

Gjesti i Shqipërisë për të dërguar 30 mjekë dhe infermierë në Italinë e gjunjëzuar nga koronavirusi është përshëndetur nga personazhe të

Presidenti i Bjellorusisë, Alexander Lukashenko, shpërfilli plotësisht rrezikun e pandemisë së Koronavirusit.

Zlatan Ibrahimoviç me shumë mundësi do të largohet nga Milani në fund të sezonit, teksa nuk dihet ende nëse do të vazhdojë karrierën në n