Berluskoni nostalgjik për San Siron: Nuk dua të prishet, është La Scala e futbollit!

10/02/2020 - 20:44

Silvio Berlusconi ish-presidenti legjendar i Milanit kërkon që San Siro të mos prishet. Në një intervistë për Corriere della Sera, numri 1 i Monzas ka shprehur dëshirën që stadiumi mitik i Milanos të mos shembe nëse zikaltrit dhe kuqezinjtë ndërtojnë një stadium të ri, por që San Siro në një shtëpi muze që tregon historinë e Milanit dhe Interit.

Berlusconi shtoi se San Siro La Scala e futbollit është një nga stadiumet më të bukura në botë dhe për këtë aryse nuk duhet të prishet. Ai e ka të qartë që Interi dhe Milani kanë nevojë për një impiant të ri më të modernizuar por për ta bërë diçka të tillë nuk kanë pse të prishin një impiant mitik si San Siro, deklaroi ish-presidenti i Milanit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mbrojtësi anglez, Kristian Mbulu ka ndërruar jetë ditën e djeshme, në një moshë shumë të re.

Tre shitje për të arkëtuar plot 160 milionë euro dhe për të rimodeluar sulmin.

Te Lokomotiva e Zagrebit numri i futbollistëve shqiptarë mund të shkojë nga 5 në 6 gjithmonë nëse i referohemi raportimeve që vinë nga me

Niko Jani, një nga legjendat e sportit në Durrës, mbush sot 64 vjeç.

E ardhmja e portierit Gary Maley në Livingston është lënë në mëshirën e tifozëve në rrjete sociale, pasi që klubi e postoi një anketë ku

Ish-lojtari italian, Masimo Brambati, ka hapur polemika të shumta në Itali, teksa në një lidhje live në “Instagram” ditën e djeshme është

Federata Malteze e Futbollit ka organizuar një mbledhje për të vendosur në do të jepet apo jo titulli kampion për edicionin 2019-2020.

Barcelona i ka të qarta idetë për merkaton e kësaj vere. Blaugranat kërkojnë të ndërhynë në ato reparte ku kanë më shumë nevojë.

Ky sezon ka qenë i pafat për Lukas Bilian. Dëmtimet i kanë komplikuar situatën duke e lejuar të luajë vetëm në 7 raste.