Bien nga kategoria për herën e parë në histori, tifozët “shpërthejnë” në lot dhe...

09/12/2019 - 18:11

Kruzeiro është mposhtur me rezultatin 2-0 nga Palmeiras në shtëpi ditën e sotme, dhe në këtë mënyrë është rrëzuar një kategori më poshtë.Sezoni për Kruzeiron dhe për tifozët e këtij ekipi ishte shumë i vështirë, aq sa i bëri ata të mendonin se rënia nga kategoria ishte afër, dhe ja ku erdhi. Vetëm 36 pikë në 38 ndeshje, duke marrë 7 fitore, 15 barazime dhe 16 humbje, duke e bërë të pashmangshëm rënien nga Serie A braziliane.

Mërzia te tifozët ishte shumë e madhe, pasi e kishin shumë të vështirë që ta shikonin ekipin e tyre të rrëzohej nga kategoria për herë të parë.Madje nga frika se mund të ndodhte diçka e rëndë në Mineirao, u vendos që ndeshja të mbyllej që në minutën e 89’, për shkak se kjo mund të kthehej në një tragjedi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Deri në 15 milionë paund do të arrijnë në total shpërblimet e lojtarëve të Mançester Sitit në rast të një triumfi në Champions këtë sezon

Kriza e shkaktuar nga pandemia botërore tani ka goditur edhe futbollin. Shumë klube janë në vështirësi, përfshirë këtu edhe Arsenalin.

Jorge Messi, babai i “yllit” të Barcelonës, Lionel Messi, ka zbarkuar zyrtarisht në kryeqedrën e Lombardisë, Milano, që e ka përzgjedhur

Kampionët e Kosovës Drita, janë shtangur nga një lajm i papritur nga Ambasada e Zvicrës.

Sherif Kallaku nuk është më pjesë e Teutës, pasi do të vazhdojë karrierën me Lokomotivën e Zagrebit.

Futbolli holandez do të eksperimentojë një vendim historik që mund të ndryshojë përgjithmonë fytyrën e këtij sporti.

Maska në vendet publike, udhëtime vetëm me avionë privatë, ndalet në mënyrë kategorike shkëmbimi i fanellave.

Inter harron deklaratat e Contes, lë pas tensionin e fund sezonit dhe rikthehet fitues në Europa League, turne që dëshirojnë ti shkojnë d

Ashtu siç edhe lajmëroi Administratori i Interit Giuseppe Marotta në prag të ndeshjes së djeshme ndaj Getafes, sot ka ardhur edhe komunik

Atalanta mbylli një tjetër sezon mjaft të suksesshëm në kampionatin italian, ku ndryshe nga një vit më parë, këtë herë siguroi pjesëmarrj