Bixhoz, alkool dhe sherre, detajet e sikletshme të kontratës së Tevez

30/01/2016 - 14:42

“Football Leaks” ka goditur përsëri. Faqja anonime e internetit, e frymëzuar nga “WikiLeaks”, publikon kontrata, klauzola të fshehta, shifra dhe marrëveshje të çfarëdo lloji të që kanë lidhje me botën e futbollit. 

Këtë herë, “Football Leaks” ka publikuar kontratën e fundit të nënshkruar nga ish-sulmuesi i Juventusit, Carlo Tevez. Futbollisti argjentinas, verën e kaluar, ka lënë Torinon për t’u kthyer te Boca Juniors, lexohet për një shifër prej 6.5 milionë eurosh që do të paguhet më 15 dhjetor të 2016-s. Kontrata përmban firmat e drejtuesve argjentinas dhe atë të drejtorit të përgjithshëm të Juventusit, Beppe Marotta. Por ajo që bën përshtypje janë kushtet që Boca i ka vënë “Apache”.

“Atleti, lexohet në kontratë, është i detyruar të mos zhvillojë asnjë aktivitet që mund të rrezikojë shëndetin fizik apo psikologjik të lojtarit, si frekuentimi i kazinove apo pjesëmarrja në sherre”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Nëse nuk është alarmante, sigurisht që situata në sulmin e Juventus nuk është aspak e mirë.

Zhang Jindong, pronari i Interit, rrezikon të humbasë kontrollin e “Suning.com”, mes shitësve më të mëdha në Kinë të elektronikës dhe mat

Skuadra e Torinos është bërë vatër e “nxehtë” e koronavirusit në Itali.

Liga e Europës mbylli mbrëmjen e djeshme fazën e parë me eliminim të këtij sezoni, ku u plotësuan të gjitha skuadrat që do të duelojnë në

Izmir Smajlaj vijon të dhurojë paraqitje të jashtëzakonshme.

Gazetat italiane vlerësuan se gjyqtari gjerman Tobias Stieler e ndryshoi ndeshjen kur e përjashtoi nga loja Remo Freuler në fillim të pje

Mauricio Sarri mund të jetë trajneri i ardhshëm i Barcelonës.

Jerome Boateng po hetohet nga Prokuroria e Mynihut për plagosjen e Kasia Lenhardt, ish-e dashura e tij, e cila bëri vetëvrasje dy javë më

Pesë raste pozitive me Covid-19 janë regjistruar tek Interi.