Blick: De Biasi po na merr Albian Ajetin

17/11/2015 - 15:34

17 nëntor 2015 - Zvicra shqetësohet për talentin 18-vjeçar të Baselit, Albian Ajeti, i cili është në planet e Gianni De Biasit. Gazeta më e madhe zvicerane "Blick", i ka kushtuar një hapësirë të veçantë talentit me origjinë shqiptare, për të cilin po vjen koha që të zgjedhë përfaqësuesen ku do të luajë në të ardhmen. Në një prononcim për "Blick", vëllai më i vogël i mbrojtësit të kombëtares shqiptare Arlind Ajeti, ka zbuluar se Gianni De Biasi i ka dërguar një mesazh ku e pyet nëse do ta merrte në konsideratë ftesën për të veshur fanellën kuqezi.

Zviceranët janë tepër të shqetësuar për faktin se trajneri i Shqipërisë po i luan të gjitha kartat për ta bindur djaloshin e Baselit që të ndjekë gjurmët e vëllait të tij. Por përgjigjja e Albianit, i cili pavarësisht moshës së re është ftuar nga përfaqësuesja U-21 e Zvicrës, është evazive: "Cdo gjë është e hapur."

Federata Shqiptare e Futbollit është e paralajmëruar. Nëse nuk e bind futbollistin të veshë fanellën kuqezi, shumë shpejt nuk do të mungojë ftesa nga Kombëtarja A e Zvicrës.

Albian Ajeti pritet të zgjasë kontratën me Baselin, ku gjatë këtij sezoni pavarësisht konkurrencës së fortë në fazën sulmuese, ka arritur të shënojë 2 gola në tetë ndeshje në të gjitha kompeticionet.

/portali DurresLajm/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një trajner i portierëve në Zambi është përjashtuar pasi spërkati shtyllat e portës dhe urinoi përpara një ndeshjeje të kampionatit.

Drejtori teknik i Teutës, Sulejman Starova foli për detyrën e re, kampionatin, derbin dhe për Vllazninë kryesuese.

Godet Sopoti, merr një lojtar nga Teuta.  Drejtuesit kanë arritur akordin me klubin durrsak për të siguruar shërbimet e mesfushorit Endri

Dejvi Bregu, realizoi një eurogol në përballjen e sotme ndaj Kastriotit, duke i dhuruar 3 pikë të arta Teutës, që është vënë në ndjekje t

Edi Martini i cilëson si të arta tre pikët që mori Teuta e tij në transfertën e Kamzës ndaj Kastriotit.

Teuta ka vuajtur për të gjetur suksesin në ndeshjen në transfertë përballë Kastriotit.

Juventusi po jeton një prej momenteve më të vësh tira të 10 viteve të fundit, ku ka dominuar totalisht në Itali, ndonëse është ende në ga

Humbja 2-0 ndaj Lestërit në kampionat, e ka komplikuar ndjeshëm situatën te skuadra e Çelsit.

Xhekson Ferreira ka qenë një përforcimi i papritur për Teutën, për vetë mënyrën se si ndodhi.