Borusia Dortmund nuk bindet, zbret në fushë për stërvitje

30/03/2020 - 23:00

B.Dortmund nuk ka ndërmend të qëndroj për shumë kohë në karantinë, kanë rifilluar stërvitjen, fakt të cilin e pranoi Emre Can në një intervistë për “Sport1”: “Është shumë e rëndësishme të rikthehemi në fushë”, theksoi mesfushori gjerman duke shpjeguar se nuk bëhet fjalë për një stërvitje në grup por dy e nga dy, në mënyrë që të shmangin sa më shumë kontaktet dhe të minimizojnë mundësinë për tu infektuar nga koronavirus.

Bundesliga ka ndërprerë çdo aktivitet futbollistik deri më 30 prill ndërsa 36 klubet profesioniste e kanë të ndalur të dalin në stërvitje deri më 6 prill. Ky vendim i Federatës Gjermane me sa duket nuk është respektuar nga të gjithë, jo nga B.Dortmund, me verdhezinjtë që kërkojnë të jenë të gatshëm për të rivalizuar Bayern Munich në garën për titull, gjithnjë nëse kampionati do të rifillojë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

E ardhmja e portierit Gary Maley në Livingston është lënë në mëshirën e tifozëve në rrjete sociale, pasi që klubi e postoi një anketë ku

Ish-lojtari italian, Masimo Brambati, ka hapur polemika të shumta në Itali, teksa në një lidhje live në “Instagram” ditën e djeshme është

Federata Malteze e Futbollit ka organizuar një mbledhje për të vendosur në do të jepet apo jo titulli kampion për edicionin 2019-2020.

Barcelona i ka të qarta idetë për merkaton e kësaj vere. Blaugranat kërkojnë të ndërhynë në ato reparte ku kanë më shumë nevojë.

Ky sezon ka qenë i pafat për Lukas Bilian. Dëmtimet i kanë komplikuar situatën duke e lejuar të luajë vetëm në 7 raste.

Portieri argjentinas, Uilli Kabajero ka zbuluar se mori kërcënime me jetë, pas asaj gafe të bërë në Botërorin e Rusi 2018, kur tentoi të

Teuta është e gjitha e përqendruar te stërvitjet. Data e rifillimit të kampionatit po afron dhe në Durrës duan që të jenë gati.

Në një kohë kur Premier League mbetet në pritje për të mësuar datën zyrtare se kur do të rifilloj kampionati, ekipet po punojnë për sezon

Shtatë herë kampioni i botës në Formula 1, Michael Schumacher pësoi një aksident të rëndë në Alpet Zvicerane në janar të 2014-ës, ndërsa

Erblira Bici është një nga volejbollistet më të njohura shqiptare që luan në Itali.