Braçe pas derbit: Mirënjohje pa fund për koreografinë e dedikuar 51 shqiptarëve

14/12/2019 - 15:31

Pas derbit të kryeqytetit mes Partizanit dhe Tiranës ku bardheblutë dolën triumfues, paardhur edhe reagimi i Zv/kryeministrit të Shqipërisë, Erion Braçe. Braçe i cili është tifoz i të kuqve nëpërmjet një postimi në Instagram ka falënderuar dhe ka treguar mirënjohje për koreografinë e tifozëve të Partizanit në nderim të 51 viktimave nga tërmeti.

Ndërkohë, Braçe nuk ka shmangur edhe një “thumbim” ndaj tifozerisë rivale të Tiranës, teksa shprehet se tifozeria e kuqe është ndryshe dhe nuk është llumi.

Postimi i plotë i Erion Braçes:

Mirenjohes pa fund per koreografine e dedikuar per 51 shqiptaret e zakonshem qe humben jeten nga #termeti; Mirenjohes pa fund qe ishit aq shume sot duke kontribuuar direkt ne ndihme te familjeve te te mbijetuarve nga #termeti; Mirenjohes pa fund per respektin e duartrokitjet per ekipet e jashtezakonshme te kerkim shpetimit te #Ushtrise, #Policise, #Zjarrefikesve, #UrgjencesMjekesore ne nje ceremoni te organizuar e gjitha nga #Partizani ne respekt te punes se tyre; Mirenjohes pa fund qe mbytet me fershellima sharjet e fyerjet banale te llumit te llumit!

#JUJENINDRYSHE!

Ju nuk jeni llumi!

Ju meritoni respekt nje per nje!

Faaaaaaleeeeeemiiiiiiindeeeeeriiiiit!

Tani,

Tirana gaboi fare pak,

kaq mjaftoi per te qene me mire se Partizani, ndaj fitoi.

Pra, e meritoi!

Nderkohe,

#PARTIZANI ESHTE, ATY, GJALLE,

I KOMPLETUAR DHE I FORTE!

Kush nuk e lexon kete tek ata djem,

nuk i duhet #Partizanit;

Faleminderit per gjithcka por #Partizani eshte shume me i madh se cdo individ, qofte ky edhe i huaj;

eshte #Familja qe nis nga ata qe ishin sot ne stadium e deri tek i fundit i kuq ne kete vend!

Eshte peshe e rende shume!

Kjo eshte diferenca!

Kete vit kemi fituar shume si #Familje;

Se pari si ekip, pastaj te gjithe bashke, ekip e tifoze!

Kjo eshte forca jone!

Ketu duhet te ringrihemi!

Alban, Lenc, Egzon, Bruno, Jasir, Jurgen, Esat, Erald, Elsin, Eneo, Kristi, Hektor etj, ju jeni kampionet, barra eshte mbi ju;

Ju duhet te udhehiqni edhe te huajt,

ju duhet ti beni bashke e te beheni bashke!

Ju nuk humbni, ju fitoni ose mesoni!

Kjo ishte ndeshja per te mesuar!

Refuzojeni si humbje, pranojeni si mesim, pas 5 vitesh duhet edhe nje i tille;

Bilanc i frikshem, mos harroni, e bete ju!

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Çmimi i lartë i kartonit të mbrojtësit serb të Fiorentinës Nikola Milenkovic, ka bërë që Interi të ndërrojë objektiv për mbrojtjen dhe të

Është hedhur sot në Nyon të Zvicrës edhe shorti për turin e parë eliminator të UEFA Europa leagues, ku kompeticion në të cilin Shqipëria

Albano Aleksi ishte një nga lojtarët më të rëndësishëm në mesfushën e Teutës gjatë sezonit të fundit.

Teuta mbylli një sezon të suksesshëm me fitimin e Kupës dhe kualifikimin në Kupat e Europës.

Fituesit e Kupës së Shqipërisë Teuta do të përballen në raundin e parë të Ligës së Europës me ekipin izraelit të Beitar Jeruzalem.

Brad Binder është bërë afrikanojugori i parë që merr fitoren e parë  në MOTOGP, në çmimin e madh të Republikës së Çekisë.

Tirana u shortua me Dinamon e Tbilisit në eliminatorët e Ligës së Kampionëve.

Andrea Pirlo u emëruar ditën e djeshme si trajneri më i ri i Juventusit, pasi këta të fundit shkarkuan Mauricio Sarrin.

Mediat në Francë vazhdojnë t'i qëndrojnë idesë që Kristiano Ronaldo dëshiron të largohet nga Juventusi dhe të transferohet te PSG.