Bregu: Shpresoj të bëj më të mirën për Teutën

20/01/2021 - 19:26

Dejvi Bregu, realizoi një eurogol në përballjen e sotme ndaj Kastriotit, duke i dhuruar 3 pikë të arta Teutës, që është vënë në ndjekje të Vllaznisë kryesuese. Futbollisti vlonjat foli pas kësaj fitore duke deklaruar:

“Në fillim të sezonit kam hasur vështirësi, dua t’i falenderoj të gjithë në klub për mbështetjen. Nga ndeshja në ndeshje po rritem. Me një barazim të Vllaznisë edhe gara do të bëhej më e bukur, shpresoj që të ndalen. Ishte një fitore e rëndësishme për grupin tonë. Në fund të fundit duhet të shikojmë ndeshjet tona, të shikojmë përpara.Objektivi primar është titulli, për anën time personale skam çfarë të them, sa herë kam thënë do iki jashtë kam ngelur këtu, shpresoj të bëj më të mirën për Teutën, e më pas çfarë të jetë e shkruar”, u shpreh Bregu.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas dy sezonesh Mauro Icardi mund t’i japë lamtumirën Paris Saint Germain.

 Skuadra kineze e Jiangsu FC, e cila fitoi titullin në muajin nëntor, nuk do të jetë më pjesë e elitës së futbollit kinez.

Ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare ish-futbollisti i njohur dhe trajneri kroat, Zlatko Kranjçar.

Në ndeshjen PSV-Ajaks e cila përfundoi me shifat e barabarta 1-1, gati sa nuk plasi konflikti në minutat e fundit të ndeshjes.

Teuta barazoi 2-2 me Kukësin në “Niko Dovana”. Vendasit kaluan dy herë në avantazh, duke u barazuar nga verilindorët.

Çfarë nuk u pa në TV në sfidën Teuta-Kukësi të luajtur në stadiumin “Niko Dovana”:

Nuk ka fitues në super sfidën e kësaj fundjave në Premier League mes Manchester United dhe Chelsea.

Inter arriti një tjetër fitore në Serie A, duke forcuar pozitat në krye të renditjes.

Pavarësisht se aventura me Tiranën ka përfunduar, Emanuel Egbo vazhdon të shijojë suksesin e arritur sezonin e shkuar, kur u shpall kampi

Në dhjetor të vitit të kaluar u regjistrua një ngjarje e pakëndshme në ndeshjen mes dy skuadrave italiane në Serinë D, Trento dhe San Xho