Brohoritje nacionaliste, tifozët serbë sulmojnë shqiptarët në Zvicër

22/08/2019 - 17:26

Një ngjarje e shëmtuar është regjistruar në Bern të Zvicrës, para fillimit të ndeshjes mes Jang Bojs dhe Crvena Zvezdës. Mediat vendase raportojnë se disa tifozë serbë kanë sulmuar shqiptarët që ishin mbledhur në qytet për të parë këtë përballje.

Gjatë një shëtitje në sheshin e Bernit, “Delije”, tifozët e Crvena Zvezdës që njihen për krime dhe vandalizëm, kanë hedhur kanaçe të birrave në drejtim të një ndërtesës që gjendeshin shqiptarët e Kosovës.

Përveç kësaj, serbët kanë brohoritur edhe kanë kënduar këngë nacionaliste dhe shoviniste si “Kosova është Serbi” dhe fyerje tjera. Për një përplasje më të ashpër, kanë ndërhyrë policia zvicerane.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një ish-futbollist holandez është ekzekutuar në një atentat në Amsterdam.

Në Madrid ndaj Atletikos mbrëmjen e djeshme, sigurisht që nuk ishte një ndeshje e lehtë për Juventusin.“Zonja e Vjetër” po fitonte me dy

FIFA ka publikuar ditën e sotme, renditjen e re për ekipet kombëtare, pas ndeshjeve të zhvilluara gjatë fillimit të shtator.Shqipëria gje

Nuk ndodhte prej 10 marsit 2009 (4-0 në “Anfield”) që Reali të humbiste me 3 apo më shumë gola jashtë fushe në Europë dhe të mos shënonte

Ka lënë futbollin prej 3 vitesh për t’iu përkushtuar një tjetër pasioni të tij, muzikës, por Pablo Daniel Osvaldo mund t’u rikthehet sëri

Interi pësoi ndalesën e parë sezonale dhe pikërisht në ndeshjen e parë në grupet e Champions Leagues, përballë çekëve të Slavias së Pragë

Debutim në Champions brenda në “San Siro”, dhe me një gol ndaj Interit.

Skuadra e Teutës e ka nisur mirë kampionatin teksa edhe në këtë sezon ashtu si në të kaluarin pretendon të paktën kualifikimin në Europë,

Ashtu siç ishte parashikuar, Aleksandr Kokorin dhe Pavel Mamev i dhanë lamtumirën qelive të burgut.

Tifozët e Juventusit nuk ishin të pranishëm në stadiumin 'Wanda Metropolitano" për ndeshjen ndaj Atlteico Madrid në Champions League.