Çelsi refuzon Luis Enriken: Është arrogant

19/05/2018 - 20:28

   Te skuadra londineze ishte përfolur kohët e fundit për ardhjen e trajnerit spanjoll, Luis Enrike në “Stamford Bridge”. Blutë e Londrës janë në fakt, të interesuar për një drejtues të ri në pankinë, pasi janë të pakënaqur me rezultatet e trajnerit aktual.

Antonio Konte që nuk arriti të çonte skuadrën në Champions për sezonin e ardhshëm, duke u renditur në vendin e pestë me 70 pikë, 5 më pak se Liverpuli.

Por, duket se drejtuesit e klubit kanë refuzuar të marrin si zëvendësues Enriken, pasi atyre nuk iu pëlqen sjellja e tij, duke e cilësuar shumë arrogant dhe jo të përshtatshëm për Çelsin. Enrike mund të përfundojë tek Arsenali në vend të larguarit Arsen Venger.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Nuk ka paqe për mesfushorin kilen, Arturo Vidal, i cili la Bayernin e Mynihut në verë, për t’iu bashkuar Barcelonës për shumën e 28 milio

Canelo Alvarez ka firmosur një kontratë 5-vjeçare me vlerë 365 milionë dollarë.

“Shtëpi, e ëmbla shtëpi”. Këtë fjalë duhet ta thonë shpesh tek Teuta.

Autoritet besojnë se Steve Penny, ish-presidenti i Federatës Amerikane të Gjimnastikës disponon dokumente lidhur me çështjen e Larry Nass

Njëzet e dy vjeç dhe kampion bote me Francën. Është ëndrra e çdokujt që nis të luajë futboll.

Pas tetë javësh kampionat, durrsakët në prag të takimit tepër të rëndësishëm me Laçin do të vuajnë nga mungesa e disa titullarëve.

TEUTA – AKADEMIK BULTEKS 99′      89-86

(18-22, 19-16, 21-15, 17-22/14-11)

Transferimi i Neymarit te Barcelona në verë të 2017-ës për 222 milionë euro tronditi tregun e futbollistëve, pasi deri në këtë moment as

E ardhmja e sulmuesit të Paris Saint Germain, Neymar është larg kampionëve të Francës.

Dy kaska të ish-pilotit brazilian Ayrton Senna do të dalin në ankant në “Cataëiki”, faqja on-line e ankandit të sendeve unike dhe special