Çelsi revoltohet me Bajernin, gati ta padisë për futbollistin

11/01/2019 - 20:57

Gjigantët bavarezë kanë bërë një ofer të prej 35 milionë paundësh për të marrë shërbimet e 18-vjeçarit Kalum Hudson Odoi, të cilin kërkojnë ta marrin që në muajin janar. Drejtori sportiv i klubit bavarez konfirmoi disa ditë më parë se skuadra e Bajernit kërkon me të vërtetë të nënshkruajë me talentin që luan për Çelsin. Kontrata e tij me skuadrën londineze skadon në vitin 2020. Por, kjo deklaratë sipas të përditshmes “Daily Mail” dhe “Espn” ka acaruar jo pak skuadrën e Çelsit.

Sipas rregullores së FIFA-s klubet duhet të marrin leje përpara se të hyjnë në bisedime me palën negociuese që në këtë rast është vetë lojtari. Kjo vlen gjithashtu edhe për kontaktet me pjesëtarët e familjes së lojtarit, edhe pse Bajerni ende nuk mund të quhet fajtor. Blutë e Londrës dyshojnë se lojtari i tyre dhe klubi gjerman kanë arritur në një marrëveshje, ndaj do të bëjnë në ditët e ardhshme një ankimim zyrtar për këtë çështje.

Klubi ka refuzuar tri oferta në drejtim të lojtarit U-19 të kombëtares së Anglisë dhe tani i kanë mbetur shumë pak kohë për të rivlerësuar sërish lojtarin. Ata tani duhet të japin përgjigje për oferta në drejtim të lojtarit, pasi kanë refuzuar disa prej tyre në kohët e fundit.Çelsi kërkon të nënshkruajë një kontratë formale me lojtarin, i cili mund të pranojë vetëm nëse i premtohen më shumë minuta me skuadrën e parë. Ai ka luajtur vetëm një ndeshje nga minuta e parë në gjysmëfinale të Kupës Karabao në humbjen ndaj Totenhemit.

Ndërkohë, skuadra e Bajernit ka një plan të qartë për lojtarin, duke e cilësuar atë si një zëvendësues ideal për Arjen Roben, i cili do të largohet në fund të sezonit nga Mynihu dhe Odoi do të ishte një lojtar perfekt për gjermanët që kanë filluar të riformatojnë skuadrën, duke ofruar shumë lojtarë të rinj midis tyre edhe talentin anglez, gjithmonë nëse do të arrihet një marrëveshje zyrtare midis palëve.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Milani “ka rënë në dashuri” me Ksysztof Piatek.

Me sulmuesin polak, Piatek, i cili kërkohet me ngulm nga Milani, drejtuesit e klubit të Genoas janë vënë menjëherë në lëvizje për të gjet

Skuadra e Ballkanit nga IPKO Superliga e Kosovës ka vendosur që fazën përgatitore të janarit ta zhvillojë në një klimë më të përshtatshme

Lajmi i ndarjes së Diego Armando Maradonës, bëri një bujë të madhe në media, teksa së fundmi ka qenë bashkëshortja e argjentinasit, Rocio

Talenti i Kosovës, Edon Zhegrova po bën xhiron e mediave të huaja ditët e fundit.

Ndeshja e zhvilluar në afërsi të qytetit të Sao Paulos në Brazil midis skuadrave U-20 të Agua Santa dhe Atletiko Mineiro, rrezikoi të shn

Renato Arapi duket se i ka dhënë fund dilemave, duke zbuluar kështu të ardhmen.

Gerhard Progni e nisi këtë sezon si futbollist i Partizanit me të cilët zhvilloi madje dhe ndeshje në kampionat megjithatë nëse aty ishte

Rrufe në qiell të pastër. Anulohet shitja e Latif Amadu te Shakhtyor Soligorsk në kampionatin bjellorus.

Kompania Suning, njëkohësisht pronarët e Interit po punojnë fort për të sjellë një biznesmen tepër serioz dhe të fortë për të marrë aksio