Çmenduri për Hazard, shifër stratosferike nga Reali

12/08/2018 - 18:13

   Dëshira e lojtarit dihet, por tashmë që në Angli është mbyllur merkato, zor se Çelsi do të heqë dorë nga një lojtar si Eden Hazard. Oferta, nëse është reale gjithmonë, është e çmendur. “Express” në Angli raporton se Reali i Madridit ofron 200 milionë sterlina.

Gjithçka varet nga londinezët dhe trajneri Maurizio Sarri nuk dëshiron në asnjë lloj mënyre t’i largohet nga ekipi një lojtar i kalibrit të Hazard.

Ky i fundit shihet si pasuesi i Kristiano Ronaldos, i cili u shit te Juventusi këtë verë. Mes klubeve së fundmi ka pasur një marrëveshje për Kurtua, i cili kaloi nga Çelsi te Reali për rreth 40 milionë euro.

Edhe Hazard dëshiron të ndjekë të njëjtën rrugë. Ky operacion merkatoje do tentohet të kryhet brenda kësaj jave.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në një kohë kur Premier League mbetet në pritje për të mësuar datën zyrtare se kur do të rifilloj kampionati, ekipet po punojnë për sezon

Shtatë herë kampioni i botës në Formula 1, Michael Schumacher pësoi një aksident të rëndë në Alpet Zvicerane në janar të 2014-ës, ndërsa

Erblira Bici është një nga volejbollistet më të njohura shqiptare që luan në Itali.

Klubet e futbollit janë duke u përgatitur për të rifilluar kampionatin teksa kanë nisur edhe stërvitjet.

Interi ka hedhur në “kosh” ofertën e Barcelonës 50 milionë euro plus dy futbollistë për të marrë në këmbim sulmuesin argjentinas Lautaro

Në pritje të vendimit të qeverisë shqiptare për lejimin e zhvillimit të aktiviteteve sportive, Federata Shqiptare po vazhdon përgatitjet

Si sot një vit më parë Massimiliano Allegri i dha fund aventurës me Juventusin skuadër me të cilën fitoi 5 tituj kampion radhazi.

Me  merkaton e verës që po afron, skuadrat evropiane po bëjnë gati planet për lëvizjet e tyre.

Mesfushori i Kombëtares së Shqipërisë dhe kapiteni i Paderbornit, Klaus Gjasula, ka një pikë të dobët: kartonët e verdhë!

Panathianaikos nuk u ndahet futbollistëve shqiptarë.