Conte: Ishim perfekt, Lukaku të falënderojë edhe shokët e ekipit!

11/08/2020 - 22:55

Antonio Conte i kënaqet kualifikimit në gjysmëfinale të Europa League dhe lojës së skuadrës së tij, edhe pse e ka ndonjë rezervë të vogël për faktin që nuk e mbyllën ndeshjen më parë.

“Jemi të kënaqur, pasi bëmë një lojë të mirë. E kishim përgatitur si duhet ndeshjen dhe nuk e lamë Leverkusen ta qarkullonte topin i qetë.Bëmë çfarë kishim përgatitur në stërvitje. Ka një problem që e kam thënë edhe më parë, që duhet ta vrasim ndeshjen e të pushojmë pak. Nuk i lamë shumë shanse rivalit, por kishim shumë vetë dhe nuk shënuam më shumë se dy gola. I kishim mundësitë dhe më vjen keq”, tha fillimisht tekniku për “Sky Sport Italia”.

Më tej, Conte shton: “Djemtë treguan uri dhe ishin të vendosur të tregonin se po bëjnë diçka të rëndësishme. Tani mund të luajmë në gjysmëfinale të Europa League dhe jemi të kënaqur, por tani duhet të mendojmë për ndeshjen e radhës. Duam maksimumin, t’i shkojmë në fund këtij turneu”.

Lukaku?

"Është e vështirë të flasësh për emra të përveçëm, kur i gjithë ekipi luajti mirë. Romelu po bën një sezon të shkëlqyer, i mbështetur nga ekipi, që e vë atë në gjendje të shprehet më së miri në aspektin individual gjithashtu. Jam i lumtur për të, meriton gjithçka. Gjithsesi duhet ta falënderojë edhe ekipin, që po e mbështet të bëjë sezonin më të mirë të karrierës."

Rastet e humbura?

"Nuk mund të jem i zemëruar, por vetëm mund t’i përgëzoj këta djem për atë që kanë bërë në Serie A gjatë gjithë sezonit dhe tani në Europa League. Normalisht do punojmë të përmirësohemi. Do i tregojmë ekipit disa episode dhe kjo nuk bëhet për të gjetur kush e ka fajin, por për t’u përmirësuar për të ardhmen”, deklaroi Conte.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dy muaj pasi përfundoi dënimin në Paraguaj, Ronaldinjo është infektuar me COVID-19.

Një hap tjetër në historinë e Formula 1 për Lewis Hamilton. Me fitoren në Portugali britaniku koleksionon fitoren e 92-te duke kaluar edh

Khabib Nurmagomedov siguroi një fitore mahnitëse ndaj Justin Gaethje në duelin kryesor të UFC 25, me luftëtarin amerikan që u dorëzua në

Italia do i rikthehet ndeshjeve të futbollit pa tifozë.

Cristiano Ronaldo vijon t’i mungojë fushave të futbollit për shkak se vijon të jetë i infektuar me COVID-19.

Pasi njoftoi tërheqjen nga futbolli i luajtur, Daniele De Rossi ka vendosur t’i futet rrugës së trajningut dhe po vijon të studiojë e të

Aventura e Blerim Xhemajlit në Kinë përfundon pa nisur, ose më sakëtsisht pas 8 muajsh të çuar dëm.

Pas vendimit drastik për mbylljen e stadiumeve, për shkak të pandemisë, tifozët holandezë, kishin gjetur një mënyrë tjetër komode për t’i

Futbollisti i Teutës, Fabian Beqja u detyrua t’i nënshtrohej ndërhyrjes kirurgjikale pasi pësoi një dëmtim.

Me Zhoze Murinjon nuk ka rrugë të mesme, ose e dashuron, ose e urren. Kjo vlen edhe për lojtarët që kanë punuar me të.