De Bur dështoi si trajner i Interit por bën jehonë në Amerikë, vendos rekord

15/04/2019 - 19:00

Frenk De Bur është një ndër trajnerët që do të kujtohet gjatë si “dështimi” i Interit, pasi holandezi erdhi me bujë në krye të zikaltërve, por u shkarkua për shakak të rezultateve të dobëta.Së fundmi, De Bur ka firmosur për Atlanta Junajtid në MLS-në amerikane.

Aventura përtej oqeanit nuk është se ka nisur mirë, ndërsa ditën e sotme pas mesnate, trajneri holande ka festuar fitoren e parë në kampionat… pas 900 ditësh.Po, pas 900 ditësh, Frenk De Bur ka festuar një fitore në kampionat. Kujtojmë, pas Interit, holandezi drejtoi Kristal Palas, por vetëm pas katër javësh në Premier Ligë u shkarkua, pasi pësoi plot katër humbje dhe nuk shënoi asnjë gol.

Duket se dështimet vazhdojnë për trajnerin. Gjithsesi, ndoshta fitorja e parë në kampionat pas 900 ditësh ndoshta mund të jetë një pikë kthese, ndoshta…

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Humbja në transfertën e Dortmundit rikthen polemikat te Paris SG. Në qendër të kritikave edhe një herë Tomas Tuchel.

Manchester United mund të detyrohet të pranojë shitjen në verë të Paul Pogbasë për jo më shumë 50 milionë stërlina, shumë shifër kjo shum

Klubi i Interit e ka shumë seriozisht për Marash Kumbullën, qendërmbrojtësin shqiptar të Veronës, që konsiderohet një nga zbulimet e këti

Një incident i paprecedentë dhe i turpshëm ka ndodhur në futbollin amator në Francë, aty ku një futbollist kafshoi kundërshtarin në organ

Teuta do të udhëtojë drejt Korçës, aty ku të shtunën do të ndeshet me Skënderbeun në orën 17:00.

Teuta përmbysi Vllazninë dhe tashmë rikthehet në lojë për zonën “Euro”.

Fitorja ndaj Vllaznisë i mban më pranë objektivit Europë, Teuta është vetëm 2 pikë larg vendit të tretë pas një prove karakteri ku mposht

Mauro Icardi mbetet ende një çështje e hapur, një teme e nxehtë e cila pritet të jetë sërish në foksin e mediave gjatë merkatos së verës,

Pas përplasjeve mes drejtorit sportiv Erik Abidal dhe futbollistit më të mirë të Barcelonës, Lionel Mesi, u duk se do të kishte një periu

Pas goditjes që i dha Manchester City-t për shkeljen e rregullave të Fair Play-t Financiar, UEFA është e gatshme të ashpërsojë rregullore