Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Dejvi Bregu: Të shfrytëzojmë ndalesën e Vllaznisë 

25/02/2021 - 13:00

 Tri fitore radhazi për Teutën që përjeton një shkurt të begatë. Skuadra e Edi Martinit ka ditur të bëjë kthesën me sukseset ndaj Apolonisë, Skënderbeut dhe së fundmi ndaj Tiranës, për një seri rezultatesh që i mban në korsinë e duhur për luftën për titull.

Një prej lojtarëve më cilësorë të skuadrës e ndoshta dhe kampionatit, Dejvi Bregu, kërkon nga skuadra t’i japë vazhdimësi rrugës së nisur për të ngjitur shkallët në klasifikim: “Kanë qenë tri fitore të rëndësishme që ne i kemi kërkuar. Kemi zhvilluar lojëra të mira ndaj erdhën rezultatet. Shpresojmë që të kemi vazhdimësi.”

Në kampin bregdetar nuk fshihen, që nga fillimi i kampionatit kanë deklaruar objektivin për ta përfunduar këtë kampionat të parët, vlonjati shikon drejt kreut duke kryqëzuar gishtat edhe për ndonjë hap fals të Vllaznisë: “Asgjë nuk ka mbaruar, jemi në garë për titullin, shpresojmë që edhe me ndalesën e ardhshme të Vllaznisë të jemi në rrugë të mbarë.”

Në sfidën e radhës Teuta pret në “Niko Dovana”, këtë të premte, Kukësin, një rival që Bregu e vlerëson duke parashikuar një ndeshje të luftuar, natyrisht me shpresën që në fund fitorja t’i buzëqeshë skuadrës së tij: “Kemi beism tek aftësitë tona, pasi kemi ekip të mirë. Edhe Kukësi ka ekip të fortë dhe një trajner me eksperiencë.Shpresoj të jetë ndeshje e luftuar dhe në fund të fitojmë ne.”

Mungesa e golit te Teuta është diskutuar gjatë në këtë kampionat, megjithatë sulmuesi nuk është i këtij mendimi, duke kujtuar balancën e krijuar në skuadër me një mbrojtje të hekurt: “Nuk shoh ndonjë diferencë mes sulmit tonë dhe sulmeve të ekipeve rivale. Ky është opinion i të tjerëve, s’kam çfarë shtoj. Shpresoj që mbrojtja jonë të vazhdojë në këtë rrugë.”

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

UEFA po punon me komisionet e saj mjekësore, për të siguruar një Europian sa më të qetë dhe për të mos pasur të infektuar gjatë muajit ku

Reali i Madridit triumfoi në “El Clasico” ditën e djeshme, teksa mposhti me rezultatin 2-1 Barcelonën, në një sfidë me të vërtetë spektak

Teuta ka kaluar atë që në kampin durrsak e kanë cilësuar si finalen e  parë të 10 të tillave, me një fitore bindëse 2-0 në Fier ndaj Apol

Lorenco Vila gjeti përsëri rrugën e rrjetës me Teutën, teksa shënoi golin e avantazhit ndaj Apolonisë. Vila u shpreh:

Gardiani italian pritet të vazhdojë të ardhmen e tij në stadiumin “Allianz”.Gjiganti italian Juventus thuhet se është i gatshëm që t’i of

Milan thyen Parma 1-3 në transfertë një ndeshje e lehtë në letër, por që u ndërlikua jo pak pas daljes me karton të kuq të Ibrës.

Edi Martinin sigurisht që e kënaq së tepërmi suksesi me Apoloninë, për faktin i jep kryesimin Teutës, me trajnerin shkodran që shmang kom

Teuta fitoi në transfertë ndaj Apolonisë dhe shkëputet në krye të klasifikimit të Kategorisë Superiore, me 2 pikë më shumë se Vllaznia nd

Emocionet e shënimit të një goli janë gjithmonë të shumta dhe tepër të veçanta.

Plot 8 qytete pritëse të Kampionatit Europian kanë dhënë miratimin zyrtar për të lejuar praninë e pjesshme të tifozëve në stadiume, gjatë