Deklarata e Dukës, lajm në Itali: Hysaj nuk ikën në janar, De Laurentis po kërkon…

19/11/2019 - 20:24

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, në një intervistë për “Corriere dello Sport”, ka folur veç të tjerash, edhe për të ardhmen e mbrojtësit kuqezi, Elseid Hysaj. Sipas numrit 1 të qeverisë së futbollit shqiptar, shkodrani nuk do të ndryshojë ambient gjatë merkatos së janarit.“Hysaj meriton të luajë, nuk do të largohet nga Napoli në janar.

Pastaj, në fund të sezonit, mund të shkojë të luajë në një skuadër tjetër. Di që i skadon kontrata. Më kanë thënë se nuk është e lehtë të punosh me Aurelio De Laurentiis.

"Më shumë interes për opinionin sportiv në Itali kishte deklarata e Dukës për të ardhmen e Carlo Ancelottit.“Do të ketë Ancelotti ai që do të largohet. Më vjen keq për Carlon, sepse jam tifoz i Milanit, por me aq sa di unë, De Laurentiis po kërkon një trajner të ri.”

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Zlatan Ibrahimovic nuk është unik vetëm në fushën e lojës por edhe jashtë saj.

Champions League 2019-2020 mëson rrugëtimin e saj deri në finalen e madhe.

Reims bashkon në të njëjtën skuadër edhe në rang klubesh Valon Berishën me Arbër Zenelin.

Fitorja e Teutës ndaj Skënderbeut ishte një dedikim për Emiliano Vilën, i cili 48 orë përpara kishte humbur personin më të dashur të tij,

Derbi i fundit i sezonit u turbullua nga rezultati pozitiv me Covid-19 i futbollistëve të Partizanit.

Ndeshja e djeshme mes Gjilanit dhe Prishtinës u karakterizua me shumë tension për shkak se ekipi kryeqytetas pretendon se në rezultatin 2

Deri tani janë shpenzuar 650 milion euro, por kjo shifër do të rritet ndjeshëm me projektin e ri të Milanit që I është besuar Ralf Rangni

Ndërkohë që kampionati francez është mbyllur përpara kohe për shkak të një vendimi të qeverisë, Paris Saint Germain ka nisur përgatitjet

Vetëm pak ditë pasi i grabitën shtëpinë dhe reagoi shumë ashpër nëpërmjet një postimi në Instagram, ku ndër të tjera pranoi se po reflekt

Lufta për titullin është hapur, por mjaft e ndezur duket lufta për Europën, pasi me rezultatet e fundit janë shumë ekipe në lojë që duan