Desh e pësoi për një budallallëk, futbollisti i futet me “kokë” historisë së Adolf Hitlerit

20/04/2019 - 15:34

Portieri i Crystal Palace, Wayne Hennessey ishte nën hetim për një përshëndetje të tij në stilin nazist, në një foto të shkrepur së bashku me shokët e skuadrës.

Gjithsesi në fund 32-vjeçari u shpall i pafajshëm sepse veprimi i tij nuk kishte lidhje fare me konotacion nazist, teksa federata angleze e cilësoi si një veprim nga injoranca.

Trajneri i tij, Roy Hodgson ka zbuluar se uellsiani ka filluar të mësojë me zell historinë rreth Adolf Hitlerit dhe Luftës së Dytë Botërore.

“Aktualisht ai është i dëshpëruar dhe ka filluar të mësojë gjithçka që mundet”, tha Hodgson. Vetë Hennessey shpjegoi se e ngriti dorën dhe bërtiti me zë të lartë teksa shkrepej fotoja sepse dëshironte të dukej si një pamje e frikshme, pa e ditur kuptimin që mban ai gjest.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Presidenti i Brazilit, Jair Bolsonaro, i ka reaguar publikisht Lionel Messit, pas kritikave të argjentinasit për Kupën e Amerikës që u mb

Elseid Hysaj ka nisur fazën përgatitore me Napolin, por mediat europiane bëjnë me dije se janë ditët e fundit si pjesë e napolitanëve.

Zllatan Ibrahimoviç është në vitet e fundit të karrierës së tij si profesionist.

Reali i Madridit është gati të lançojë “yllin” e ri, Takefusa Kubo, i cili mësohet se ka impresionuar stafin teknik tenkik më seancat stë

Në shtëpinë e Kinsey Wolanskit dhe të të fejuarit të saj, Vitaly Zdorovetskiy, pushtimi i fushës duket se është çështje familjare.

Ka ende shumë kohë deri në fundin e merkatos, por deri në ditën e sotme mund të nxjerrim përfundimin se skuadrat e mëdha të ligës spanjol

Antuan Grizman është gati të nisë një etapë të re në karrierën e tij.

Tifozët e Juventusit nuk duhet të presin gjatë për të festuar atë që konsiderohet si transferimi më i bujshëm i viteve të fundit pas bler

Verën e 2017-ës u bë futbollisti më i shtrenjtë në botë, duke u larguar nga Barcelona drejt Paris Saint Germain, për shifrën stratosferik