Ditë e errët për futbollin francez, gjendet i pajetë ish-portieri i PSG

07/05/2021 - 21:39

Futbolli francez u zgjua sot me lajmin e trishtë të ndarjes nga jeta në moshë të re të ish-portieri të PSG, Christophe Revault. 49-vjeçari, i cili së fundmi ishte trajner i Le Havre në Francë, është gjetur i vdekur në shtëpinë e tij.

Deri më tani nuk dihet shkaku i vdekjes së tij që vjen në një moment krejt të papritur dhe e bën edhe më të dhimbshme këtë humbje, teksa hetimet për të zgjidhur këtë ngjarje vazhdojnë. Revault u rrit në akademinë e Le Havre dhe qëndroi atje në periudhën 1992-97.

Më pas PSG e pikasi dhe e bleu për 2 milionë euro, por aventura në kryeqytet për Revault vazhdoi vetëm një sezon, për të kaluar më pas te Toulouse, ku luajti për plot 6 sezone. Më pas u kthye te Le Havre për të mbyllur karrierën dhe fitoi Ligue 2 në vitin 2008.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit, Gabriele Gravina është rikthyer të flasë për çështjen e krijimit të Super Ligës.

Ataku kardiak që pësoi Christian Eriksen në fushën e lojës tronditi të gjithë botën e futbollit, ndër të tjerë dhe gruan e tij Sabrina Kv

Momente ankthi dhe paniku për jetën e Christian Eriksen.

Uellsi dhe Zvicra kanë ndarë pikët mes tyre në ndeshjen e parë të ditës së sotme në Euro 2020.

Në ndeshjes midis Danimarkës dhe Finlandës, mesfushori Christian Eriksen pësoi infarkt në fushë ç’ka trishtoi fansa të futbollit në mbarë

Italia buzëqesh, buzëqesh edhe arkitekti i këtij ekipi, Roberto Mancini, fitorja e pastër 3-0 kundër Turqisë i jep më shumë besim për pje

Momente të tmerrshme janë shënuar në Danimarkë-Finalndë, pasi Christian Eriksen, numri 10 danez, ka humbur ndjenjat në fushë.

Tani nuk ka më dyshime për të ardhmen e Giggio Donnarummës, e cila do të jetë në kryeqytetin e Francës, Paris.

Nuk kanë të sosur telashet për organizatorët e Copa America-s, pasi në fillim të muajit maj iu desh të ndërronin vendin organizator dhe m