A do të luhet Napoli-Az Alkmaar? Në emër të UEFA-s përgjigjen e jep Armand Duka

21/10/2020 - 21:49

Për UEFA-n nuk ka asnjë dyshim: Napoli-Az Alkmaar do të luhet, duhet të luhet. Pavarësisht rasteve të shumta me COVID-19 në radhët e ekipit holandez, deri më tani ka shkuar në 13 numri i lojtarëve të prekur, protokolli i UEFA-s është i qartë: Az Alkmaar i ka mundësitë të plotësoj numrin e lojtarëve për të zbritur në fushë pasi mund të afroj në skuadër edhe lojtarë edhe nga të rinjtë deri në vigjilje të sfidës.

Ky është pozicioni i UEFA-s i theksuar nga Armand Duka, anëtar i komitetit ekzekutiv, në një intervistë të radhës për mediat italiane: “Nuk ka asnjë rrezik, kemi një protokoll të qartë i pranuar nga të gjithë federatat. Jemi në kontakt të vazhdueshëm me klubin holandez, UEFA nuk e merr në konsideratë shtyrjen e ndeshjes”, u shpreh Duka.

Në fakt, po sipas mediave italiane, autoritet sanitare mund të ndërhyjnë, ashtu siç ndodhi edhe me sfidën Juve-Napoli, por një bllokadë e tillë nga autoritet lokale në këtë rast do të sillte një problem shumë madhor pasi në mes është UEFA.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Vdekja e Diego Armando Maradonës fatkeqësisht është shoqëruar me polemika e skandale.

Argjentina, Napoli dhe e gjithë bota po vajton largimin nga kjo jetë të legjendës së futbollit Diego Armando Maradonës.

Diego Armando Maradona është përcjellë për në banesën e fundit nga anëtarët e familjes dhe miqtë e ngushtë, të cilët ishin të vetmit që u

Elseid Hysaj po kalon javët e tij të fundit në aventurën te Napoli.

Futbollisti i ekipit norvegjez Molde Sherif Sinian ka shpëtuar mirë në përballjen e mbrëmjes së djeshme me Arsenalin në Ligën e Europës.

Teuta nuk shkoi më shumë se një pikë në ndeshjen e javës së katërt ndaj Vllaznisë.

Në fushë ka bërë rivalë të tërbohen, por edhe jashtë fushave Diego Armando Maradona kishte miq e armiq, ndonëse pas ndarjes nga jeta e kë

Qeveria e Argjentinës ka njoftuar se do të mbajë tre ditë zie kombëtare për ndarjen nga jeta të legjendës së futbollit Diego Armando Mara

I lumtur për suksesin që skuadra e tij arriti në transfertën e San Siros ndaj Interit, trajneri i Realit të Madridit Zinedine Zidane në k