"Do tentoj ta marr!" Juventusi premton supergoditjen e shekullit!

14/03/2019 - 21:06

Fitorja e thellë 3-0 ndaj Atletico Madridit ka bërë që Juventusi të rigjejë entuziazmin dhe sidomos t'u përgjigjet fort valës së kritikave që kishin rrethuar bardhezinjtë menjëherë pas humbjes 2-0 në "Wanda Metropolitano". Spanjollët u çmontuan në Torino dhe falë një super Ronaldo, që kaloi një mbrëmje magjike, tashmë nuk kanë frikë asnjë kundërshtar.

Portugezi ka shënuar tri gola dhe është ngjitur në kuotën e 4 golave, edhe pse 4 larg rivalit të tij, Messi. Por, pesë herë fituesi i Topit të Artë është pak me vonesë, pasi në grupe shënoi vetëm një gol.E megjithatë, festa ka qenë e gjitha bardhezi në Torino dhe përveç urimeve që kanë ardhur nga kundërshtarët.

Në këtë "dallgë" entuziazmi dhe lumturie, Fabbio Paratici, drejtori sportiv bardhezi, sakaq, i ngacmuar nga tifozët, në darkën e zhvilluar pas fitores dhe kualifikimit, ka lëshuar një fjali që sipas "Tuttosport" është domethënëse. "Do të bëj çmos që të marr Mbappe!". Ajo që dikur ishte një utopi, sot është më shumë se sa e realizueshme dhe jo vetëm një ëndërr. Dështimi i radhës te PSG ka bërë që shumë yje të mendojnë se ndoshta nuk janë në dimensionin e tyre dhe se duhet të ndërrojnë ambjent. Mbappe, njëri mes tyre, edhe pse është blerë për gati 180 milionë euro, e ka menduar gjithashtu këtë gjë.

Edhe pse, Real Madridi me rikthimin e Zidane është duke menduar për një supermerkato.Juventusi nuk do të qëndrojë duarkryq dhe, nëse do të vinte sivjet Champions, atëherë thesi do të hapej, ose "shqyhej" fare. Kjo pasi Dybala do të largohet dhe sakrifikohet. Ofertat mbi 120 mln euro do të bënin që bardhezinjtë të uleshin në tavolinë. Jo vetëm Dybala, por edhe Alex Sandro apo edhe të tjerë do të largohen,për revolucionin e madh.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Goga Basket është skuadra kampione e Shqipërisë në basketboll për meshkuj, për këtë sezon, pasi mposhti në finale Teutën me rezultatin e

Edhe pse Seria A, La Liga dhe Ligue 1 ende nuk janë mbyllur, në të pesë kampionatet elitare në Europë janë shpallur matematikisht skuadra

Shqipëria ka në program dy ndeshjet e radhës për kualifikueset e Euro 2020.

Pas pak ditësh do të dalë në shitje libri autobiografik i ish-basketbollistit të Lakers, Lamar Odom, me titullin “Darkess to light”.

UEFA dhe Milan firmosën një marrëveshje për të kapur një bilanc ekonomik të konsoliduar për vitet 2014-2017, gjë që klubi italian nuk arr

Risi në këtë sezon, ishte edhe përshëndetja që morën “demat”, teksa ditën e sotme luanin në “Niko Dovana” të Durrësit, përballë Teutës.

I kënaqur për fitoren pasi Europa tashmë është më afër për Teutën e tij, trajneri i durrsakëve Bledi Shkëmbi e analizoi kështu fitoren 2-

Shpërthen kriza në shtëpinë e Real Madrid.

Shoqata “Teuta Basket” i është drejtuar me një letër zyrtare presidentit të Federatës Shqiptare të Basketbollit, Avni Ponari dhe shoqatës

Të gjithë kemi parë që futbollistët e dy ekipeve të kapen fizikisht me njëri-tjetrin, si në vendin tonë ashtu edhe në kampionat