Duka: Asgjë nuk është e pamundur për Europianin, nuk mund të fitonim pa tifozët

11/09/2019 - 22:35

Shqipëria arriti të merrte një fitore të madhe në “Elbasan Arena”, aty ku mundi me rezultatin 4-2 skuadrën e Islandës. Kuqezinjtë triumfuan në një stadium të mbushur plot, dhe për presidentin Armand Duka, kjo fitore nuk do të ishte e mundur pa praninë e tifozëve.

“Pa mbështetjen e tifozëve skuadra nuk mund të fitonte. Duhet ta shijojmë dhe gëzojmë këtë rezultat që na ka munguar. Duhet të luajmë deri në fund në grupin e fortë që kemi dhe që 2 vendet e para kanë nga 15 pikë. Kurrë mos thuaj kurrë.Kemi mision të vështirë në Turqi por jo të pamundur. Shpresoj të kemi grup të plotë dhe pa dëmtime e me ndonjë afrim. I bëra thirrje tifozëve të mos kopjojnë VIP-at që vijnë pasi del rezultati”, tha Duka.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas 13 vitesh një histori rrënqethëse është bërë e ditur për mediat për një prej trajnerëve të Premier, Nigel Pearson i cili sot drejton

Pas aksidentit të frikshëm që i kushtoi jetën Paulo Goncalves në etapën e 7-të, Rally Dakar regjistroi një tjetër aksident ku mbeti i pla

Jose Murinho deklaroi dje se Christian Eriksen do të zbresë në fushë në ndeshjen ndaj Watfordit dhe se Interi nuk ka bërë akoma një ofert

Mateo Politano dukej shumë afër kalimit te Roma, por kur pritej vetëm zyrtarizimi i këtij transferimi që do të çonte Spinacolën te Interi

Mini-faza përgatitore ka qënë deri më tani e mbarë për Teutën, ngarkesa fizike është asimiluar në mënyrën e duhur dhe më kryesorja janë s

Sherif Kallaku vendosi të rinovonte me Teutën.

Një lajm i trishtë për botën e futbollit ka ardhur ditën e sotme, teksa legjenda e Juventusit dhe Italisë, Pietro Anastasi ka ndërruar je

Federata skoceze e futbollit për futbollistët e rinj nën 12 vjeç ka marrë një vendim të ri.Arsyeja nuk ka të bëjë me një ndryshim të rreg

Në momentin më të mirë të tij, Cristiano Ronaldo rrezikon që të ndalet.