Durrsakët e Teutës nuk ndalen, gjysma e ekipit stërvitje me ritëm

05/04/2020 - 16:33

Gjysma e lojtarëve të skuadrës së Teutës, çdo ditë, me përjashtim të fundjavës i sheh që të stërviten sipas një plani që ka caktuar trajneri Edi Martini.

Nën mbikqyrjen e zyrtarit të klubit, Edi Salillari si dhe zv.trajneri Bledar Hodo, sheh shumë futbollistë që të zbresin grupe-grupe në “Niko Dovana”.

Duke filluar që nga nga mbrojtësit Arapi, Hoxha, Beqja, Kallaku, Çyrbja, Kapllani, Lorencio Vila, E.Vila dhe Beqaj, apo dhe ndonjë nga lojtarët e rinj që janë pjesë e skuadrës së parë të Teutës.

Duke parë emrat e mësipërm, ajo që bie në sy është se janë më shumë se gjysma e formacionit, ndërsa lojtarët e tjerë janë pranë familjeve të tyre duke punuar me program enkas.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ndeshjet e mëdha të Premier Ligës angleze mund të luhen në fushë asnjanëse për të shmangur grumbullimin e turmave dhe jashtë stadiumit.

Inter mbetet në pritje për të kuptuar se çfarë do të ndodhë me Lautaro Martinez, do të mund Barcelona të paguaj klauzolën e tij të largim

Në sezonin e mrekullive të Atalantës me skuadrën bergamaske që shkruajti historinë duke u kualifikuar në çerekfinalet e Champions League,

Telonevela Mauro Icardi që zgjati për më shumë se një vit mbyllet me një fund të lumtur për të gjitha palët.

Futbolli në Hungari nisi më 23 maj, por që nga kjo fundjavë qeveria dhe federata në vend rihapën dyert e stadiumeve, duke kthyer tifozët

Grabitjet vazhdojnë të jenë të shumta në Angli, ku shpesh preh e tyre janë bërë edhe lojtarët e skuadrave të ndryshme.

E ardhmja e mesfushorit të spikatur të Teutës  dhe Shpresave Sherif Kallakut duket se do të jetë larg i Shqipërisë.

Teuta ndez “motorët” para rifillimit të kampionatit.

Në gjurmët e Marash Kumbullës është vendosur edhe klubi i Lionit në Francë.

Pasi ia mori Theon, Reali është duke synuar Odegaardin dhe Jovicin.Theo Hernandez është duke shkëlqyer te Milani.