Dy goditje në janar, ja si ndryshon rreshtimi i Milanit me Xhakën dhe Ibrën

22/11/2019 - 20:26

4-3-3 duket i vetmi i paprekshëm te Milani, madje edhe në rast se në ekipin e Stefano Piolit zbarkojnë Granit Xhaka dhe Zlatan Ibrahimoviçi. Suedezi do të merrte menjëherë komandën e sulmit kuqezi duke ulur në stol Piontekun. Në rast se trajneri do të “transferohej” në një ekip me dy pyka, atëherë polaku do të ishte partneri krah 38-vjeçarit të lindur në Suedi.

Disi më i lehtë ambientimi për Granit Xhakën. 27- vjeçari me origjinë shqiptare mund të luajë në çdo rol të mesit të fushës, por me Benaserin në regji, Xhaka do të ishte një nga dy kolegët në krahët e algjerianit. Pavarësisht rreshtimit, te Milani do të kishte gjithnjë vend për dikë me karakteristikat dhe përvojën e mesfushorit të Arsenalit.

Në rast nevoje, Xhaka mund të luante edhe si fantazist pa shpinës së sulmuesve, një rol që e ka bërë te Gladbahu gjatë përvojës së tij në kampionatin gjerman.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Zlatan Ibrahimovic do të rikthehet në Itali, por ende mbetet një rebus skuadra që do të zgjedhë për të vazhduar karrierën e tij.

Arbitri Sokol Bebja u sulmua nga tifozë të skuadrës së Shkumbinit në sfidën e Kategorisë së parë ndaj Dinamos.

Superiorja rikthehet mesjavën e ardhshme, e madje skuadrat do të luajnë në mesjavë, pikërisht të mërkurën e 18 dhjetorit, kur të dhjeta s

Derbi lë me pasoja stadiumin “Air Albania”, ndërsa FSHF kërkon dënimin e shkelësve të ligjit.

Pas shkarkimit të trajnerit Bledi Shkëmbi, Teuta nuk ka humbur kohë dhe ka rikthyer pas 10 vitesh në stol Edi Martinin.

Jurgen Klop i ka quajtur propozimet për ndeshje ekstra në Champions si një idiotësi të madhe.

Klubi i Teutës e ka cilësuar të turpshëm gjykimin e kryesit Juxhin Xhaja dhe asistentëve të tij në ndeshjen ndaj Kukësit.

Paulo Dybala është pa diskutim njeriu i momentit te Juventus.

Pas triumfit të Boris Johnson, Britania po afrohet akoma dhe më shumë me Brexit.

Roma nuk shkoi më shumë se një barazim 2-2 përballë austriakëve të Wolfsberger, duke u kualifikuar e dytë e grupit në fazën e 1/16-ave të