E ardhmja në dyshim, Bale shtang Realin!

20/04/2019 - 16:17

Në Madrid sezoni po mbyllet në mënyrë të trishtuar, si asnjëherë këto vitet e fundit, ndaj tashmë te Reali presin verën për të nisur revolucionin.Ekziston një problem madhor dhe ai quhet Gareth Bale: agjenti i anësorit uellsian ka bërë të ditur se klienti i tij nuk do të pranojë të largohet këtë verë, edhe nëse Reali arrin marrëveshje me ndonjë klub.

Muajt e fundit janë shtuar zërat për largim të një futbollisti që ka kushtuar jashtëzakonisht shumë, por nuk hyri asnjëherë në zemrat e tifozerisë madrilene dhe mediave spanjolle, për paraqitjet shpesh zhgënjyese, por edhe për shkak të tipit të tij të ftohtë.Bale duhej të ishte trashëgimtari i Ronaldos edhe në aspektin e imazhit, përveçse të qenit lider, por uellsiani nuk ka shpërthyer pavarësisht nga largimi i një "peshe të rëndë" si CR7.

Ditët e fundit Marca ka raportuar se trajneri Zinedine Zidane i ka kërkuar klubit ta shesë Bale, edhe me çmim më të ulët nga sa është blerë, pasi nuk e ka më në plane.Megjithatë, agjenti i mesfushorit, Jonathan Barnett, ka folur për televizionin spanjoll Cuatro dhe ka dhënë mesazhin e Bale: "Ai është i lumtur në Madrid. Është futbollist i Realit dhe nuk e mendon për momentin kthimin në Angli, ndaj çdo spekulim për largim të tij është pa asnjë bazë".

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Presidenti i Brazilit, Jair Bolsonaro, i ka reaguar publikisht Lionel Messit, pas kritikave të argjentinasit për Kupën e Amerikës që u mb

Elseid Hysaj ka nisur fazën përgatitore me Napolin, por mediat europiane bëjnë me dije se janë ditët e fundit si pjesë e napolitanëve.

Zllatan Ibrahimoviç është në vitet e fundit të karrierës së tij si profesionist.

Reali i Madridit është gati të lançojë “yllin” e ri, Takefusa Kubo, i cili mësohet se ka impresionuar stafin teknik tenkik më seancat stë

Në shtëpinë e Kinsey Wolanskit dhe të të fejuarit të saj, Vitaly Zdorovetskiy, pushtimi i fushës duket se është çështje familjare.

Ka ende shumë kohë deri në fundin e merkatos, por deri në ditën e sotme mund të nxjerrim përfundimin se skuadrat e mëdha të ligës spanjol

Antuan Grizman është gati të nisë një etapë të re në karrierën e tij.

Tifozët e Juventusit nuk duhet të presin gjatë për të festuar atë që konsiderohet si transferimi më i bujshëm i viteve të fundit pas bler

Verën e 2017-ës u bë futbollisti më i shtrenjtë në botë, duke u larguar nga Barcelona drejt Paris Saint Germain, për shifrën stratosferik