E bujshme në Champions: arbitri shpik penallti për City-n

08/11/2018 - 17:27

Një episod i bujshëm, në kufijtë e qesharakes, ndodhi në Etihad Stadium të Mançesterit, aty ku Manchester City fitoi 6-0 ndaj Shakhtar Donetsk.

Në minutën e 24-t të ndeshjes, arbitri hungarez Kassai akordoi një penallti për vendasit ku ndaj Raheem Sterling nuk pati asnjë lloj kontakti brenda zonës.

Sulmuesi anglez hyri në zonën e rreptësisë dhe u pengua vetë, duke u rrëzuar në tokë, me mbrojtësin që po i qëndronte larg.Një episod që tregon se VAR-i duhet të vihet në funksionim edhe në Champions League.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kompania Suning, njëkohësisht pronarët e Interit po punojnë fort për të sjellë një biznesmen tepër serioz dhe të fortë për të marrë aksio

Armando Sadiku kthehet te Lugano në Superligën e Zvicrës, ekip ku luajti për herë të fundit në elitën e futbollit helvet para se të niste

Mick Schumacher, djali i 7 herë kampionit të botës në Formula 1, Michael Schumacher, është gati t’i bashkohet skuadrës italiane të Ferrar

Milani ishte në ndjekje të bomberit të Genoas Kriztozof Piatek por së fundmi gjerat morën tjetër rrjedhë.

Mbrojtësi i Teutës, Ditmar Bicaj ka folur për fazën përgatitore, ndeshjet miqësore, objektivat e skuadrës si dhe çështjen titull.

Një episod i rëndë ku u përfshi piloti rus Andrey Karginov ndodhi në gjatë një gare në Dakar 2019.

Për Sami Khediran sezoni aktual pritet të jetë i fundit me Juventusin.

Mesut Ozil dhe Arsenali janë gjithnjë e më të ndarë.

Reali i Madridit mposhti mbrëmjen e djeshme Betisin me rezultatin 1-2 në një sfidë ku nuk mungoi tensioni.

Këmbëngulja e Mauricio Sarrit ka detyruar drejtuesit e Çelsit të planifikojnë një ofertë konkrete për Gonzalo Higuainin.