Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

E pandalshme bashkëshortja e Valon Behramit, e para në disiplinën e lëshimit me ski

27/02/2021 - 19:29

Bashkëshortja e futbollistit të mirënjohur nga Kosova, Valon Behrami, ka arritur një fitore të madhe në garat e Kupës së Botës në skijimin alpin dhe mori edhe kryesimin në renditjen e përgjithshme të Kupës së Botës.  

Skitarja zviceriane, Gut Behrami fitoi për herë të dytë garën e disiplinës së lëshimit, në Val di Fassa të Italisë.

Ishte triumfi i dytë Brenda 24 orëve në këtë disiplinë.

Fituesja e çmimit “Crystal Globe” në vitin 2016, dy herë kampione e botës, dha paraqitje brilante. Ishte 1.29 sekonda më e shpejtë se rivalja kryesore Petra Vlhova, e cila e humbi vendin e parë në renditje nga Gut Behrami të premten.

Bashkëshortja e Valon Behramit fitoi për herën e shtatë në 11 garat e fundit. Tani ka 107 pikë më shumë se Petra Vlhova e cila u rendit në vendin e 12-të. Deri në fund kanë mbetur edhe nëntë gara për t’u zhvilluar.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Lajm jo i mirë për Realin e Madridin në momentin kyç të sezonit.

Juventusi nuk po gjen paqe këtë sezon. Nuk ka vazhdimësi në rezultate dhe as siguri për të ardhmen.

Fjalët e Elvis Plorit, një javë më parë në “Rubrika Sportive” vazhdojnë të krijojnë pështjellim dhe polemika.

Trajneri i Teutës, Edi Martini, mendon se tashmë çdo gjë bëhet më e vështirë me skuadrën e tij në vendin e parë.

Është ngjitur në kuotën e 7 golave, 3 më pak se shoku i tij i skuadrës, Dejvi Bregu.

Vedat Muriqi nuk ia ka dalë që deri tani të përmbushë pritshmëritë me Lacion.

Napoli mposhti Sampdorian ditën e djeshme me rezultatin 2-0, duke marrë një fitore shumë të rëndësishme, e cila i mban në garë për zonën

Trepça mposhti në fundjavë Arbërinë në kampionatin kosovar, me rezultatin 1-0, duke marrë kështu një fitore shumë të rëndësishme.

Pas plot 11 vitesh mungesë, Interi i këtij sezoni duket shumë pranë titullit kampion.