Ekzekutohet me breshëri plumbash ish-futbollisti holandez

19/09/2019 - 18:42

Një ish-futbollist holandez është ekzekutuar në një atentat në Amsterdam. Mbrojtësi Kelvin Maynard, 32 vjeç, mbeti i vdekur  kur dy persona me motor hapën zjarr mbi makinën e tij të mërkurën në mbrëmje në një zonë në jug-lindje të kryeqytetit holandez. Dinamika e ngjarjes tregon për një sulm të mirë menduar të tipit mafioz.

Autoritetet vendase thanë në një deklaratë se motivi i ngjarjes është ende i panjohur si edhe personat e përfshirë. Në njoftim thuhej gjithashtu se Maynard nuk ishte një emër i panjohur për policinë por pa dhënë më shumë detaje.

Maynard luante këtë sezon për klubin amator holandez “Alphense Boys”. Ai ka qenë lojtar i Volendam në Holandë, Olhanense në Portuganli, Kecskemeti në Hungari, Antwerp të Belgjikës dhe Burton Albion në Angli.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Të premten Teuta do kërkojë të thyejë “tersin” dhe të dalë me tri pikë nga përballja tejet e rëndësishme me Flamurtarin.

Teuta vijon me intensitet punën për ndeshjen me Flamurtarin, por përgatitjet kanë qenë të kushtëzuara nga numri i lojtarëve në stërvitje.

Tottenham ka filluar të interesohet për Jose Mourinhon si trajnerin e tyre të ardhshëm.Sipas mediave angleze Pochettino do të largohet gj

Presidenti Ilir Meta iu është bashkuar mesazhe të ngushëllimit për ndarjen nga jeta të legjendës së futbollit shqiptar Mico Papadhopulli.

Ka pak gjasa të ndodhë, për të mos thënë nuk ka fare nëse nuk do të ketë një përshkallëzim të situatës në ndeshjet e ardhshme të kombëtar

Cristiano Ronaldo do të jetë pjesë e Juventusit ta paktën deri në përfundim të kontratës aktuale.

A e keni imagjinuar se diferencën mes një medaljeje të artë dhe asaj të argjendtë mund ta bëjë higjiena personale?

Pesë tifozë bullgarë janë arrestuar sot për abuzim racial ndaj lojtarëve të Anglisë gjatë ndeshjes kualifikuese në Euro 2020 Bullgari-Ang

Shumë i lumtur për golin e realizuar u shfaq Rey Manaj i cili u çlirua pas golit spektakolar që realizoi ndaj Moldavisë.