Elvis Kabashi refuzon kombëtaren U-19

15/03/2013 - 22:36

ITALI, 15 mars 2013- Elvis Kabashi, lojtar i të rinjve të skuadrës italiane Juventus, si dhe i kombëtares shqiptare U-19, ka refuzuar përfundimisht dhe zyrtarisht kombëtaren kuqezi. 

Kabashi, i cili më 20 shkurt mbushi 19 vjeç, ka njoftuar vendimin e tij nëpërmjet një letre zyrtare dërguar Federatës Shqiptare të Futbollit, ku i kërkon kësaj të fundit që të mos e ftojë më për të veshur fanellën kuqezi. 

“Kam luajtur disa ndeshje për kombëtaren shqiptare të të rinjve dhe u jam shumë mirënjohës për interesin që keni shfaqur për mua deri ditën e sotme, por ju ftoj të mos më thërrisni më në të ardhmen, sepse dëshira ime është të luaj me kombëtaren italiane të futbollit”, ka porositur Kabashi, raporton TCH. 

Më tej, 19-vjeçari shton se ai është një qytetar italian, i lindur e rritur në Itali dhe se ndjehet më shumë i lidhur me Italinë sesa më Shqipërinë. 

“Shpresoj të mirëkuptoni zgjedhjen time. Në të ardhmen, përgjigje pozitive nga ana ime do të marrë vetëm një ftesë e federatës italiane të futbollit”, përfundon letra. 

Letra, e shkruar në anglisht, përveç Federatës Shqiptare të Futbollit, i është dërguar edhe FIFA-s.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Milani “ka rënë në dashuri” me Ksysztof Piatek.

Me sulmuesin polak, Piatek, i cili kërkohet me ngulm nga Milani, drejtuesit e klubit të Genoas janë vënë menjëherë në lëvizje për të gjet

Skuadra e Ballkanit nga IPKO Superliga e Kosovës ka vendosur që fazën përgatitore të janarit ta zhvillojë në një klimë më të përshtatshme

Lajmi i ndarjes së Diego Armando Maradonës, bëri një bujë të madhe në media, teksa së fundmi ka qenë bashkëshortja e argjentinasit, Rocio

Talenti i Kosovës, Edon Zhegrova po bën xhiron e mediave të huaja ditët e fundit.

Ndeshja e zhvilluar në afërsi të qytetit të Sao Paulos në Brazil midis skuadrave U-20 të Agua Santa dhe Atletiko Mineiro, rrezikoi të shn

Renato Arapi duket se i ka dhënë fund dilemave, duke zbuluar kështu të ardhmen.

Gerhard Progni e nisi këtë sezon si futbollist i Partizanit me të cilët zhvilloi madje dhe ndeshje në kampionat megjithatë nëse aty ishte

Rrufe në qiell të pastër. Anulohet shitja e Latif Amadu te Shakhtyor Soligorsk në kampionatin bjellorus.

Kompania Suning, njëkohësisht pronarët e Interit po punojnë fort për të sjellë një biznesmen tepër serioz dhe të fortë për të marrë aksio