Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Emergjencë në sulmin e Juventus, jashtë edhe Morata, “Zonja e Vjetër” me sytë nga Ronaldo

26/02/2021 - 17:15

Nëse nuk është alarmante, sigurisht që situata në sulmin e Juventus nuk është aspak e mirë. Me Paulo Dybala që enede nuk ka një datë të saktë për rikuperimin dhe rikthimin në fushë pas dëmtimit në gju, “Zonja e Vjetër” duhet t’i bëjë llogaritë edhe pa Alvaro Morata.

Sulmuesi spanjoll ka humbur shkëlqimin që e shoqëroi në fillim të sezonit, ndërsa një dëmtim e le jashtë fushe edhe për ndeshjen e radhës në transfertën e Veronës. Një goditje e rëndë për Andrea Pirlo që është i detyruar të mbështetet vetëm te Cristiano Ronaldo.

Ylli portugez i ka shpërblyer besimin deri tani. Këtë e thonë shifrat, ku përveçëse kryeson tabelën e shënuesëve me 18 gola në Serie A, 41% e të gjithë golave të Juventusit në këtë sezon mbajnë firmën e tij. Në pritje që sulmi bardhezi të plotësohet me rikuperimin në fillim të Morata dhe më pas të Dybala, Pirlo do të vendosë Kulusevskin në krah të Cristiano Ronaldo.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Lajm jo i mirë për Realin e Madridin në momentin kyç të sezonit.

Juventusi nuk po gjen paqe këtë sezon. Nuk ka vazhdimësi në rezultate dhe as siguri për të ardhmen.

Fjalët e Elvis Plorit, një javë më parë në “Rubrika Sportive” vazhdojnë të krijojnë pështjellim dhe polemika.

Trajneri i Teutës, Edi Martini, mendon se tashmë çdo gjë bëhet më e vështirë me skuadrën e tij në vendin e parë.

Është ngjitur në kuotën e 7 golave, 3 më pak se shoku i tij i skuadrës, Dejvi Bregu.

Vedat Muriqi nuk ia ka dalë që deri tani të përmbushë pritshmëritë me Lacion.

Napoli mposhti Sampdorian ditën e djeshme me rezultatin 2-0, duke marrë një fitore shumë të rëndësishme, e cila i mban në garë për zonën

Trepça mposhti në fundjavë Arbërinë në kampionatin kosovar, me rezultatin 1-0, duke marrë kështu një fitore shumë të rëndësishme.

Pas plot 11 vitesh mungesë, Interi i këtij sezoni duket shumë pranë titullit kampion.