Emery pret largimin nga Arsenali, gati ish-trajneri Barcelonës dhe Spanjës

10/11/2019 - 20:03

Kohë krize te Arsenali, që në katër ndeshjet e fundit ka arritur të grumbullojë vetëm dy pikë. Disfata e fundit ishte ajo kundër Leicester, që e thellon më tej diferencën me kryesuesit e Premier League. Nuk kishte si të ndodhte ndryshe dhe në qendër të kritikave ka përfunduar Unai Emery.

Pankina e teknikut është tronditur ndjeshëm, aq sa në mediat angleze kanë nisur të qarkullojnë emrat e zëvendësuesit të tij. Në krye të listës dhe emri më i bujshëm është ai i ish-trajnerit të Barcelonës dhe kombëtares së Spanjës, Luis Enrique. Për shkak të një fatkeqësie familjare, trajneri dha dorëheqjen nga përfaqësuesja iberike, ndërsa tani mund të kthehet sërish në pankinë. Duke qëndruar në atë që raportojnë mediat angleze, drejtuesit e Arsenalit kanë kontaktuar me teknikun spanjoll dhe janë në pritje të një përgjigje.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

U  ktheu sadopak buzëqeshjen tifozëve durrsakë, të cilët kanë përjetuar ditë shumë të vështirë për shkak të termetit shkatërrues të 26 në

Trajneri i Teutës, Bledi Shkëmbi, sqaroi pse festoi në një mënyrë që nuk e ka bërë kurrë më parë, por edhe për tema të ndryshme.

Mesfushori i Manchester Unitedit, Fred, ka thënë se incidentet raciste, si abuzimet që u drejtuan te ai nga disa tifozë të Manchester Cit

Juventusi pësoi dje në mbrëmje disfatën e parë sezonale, teksa u mposht në “Olimpico” të Romës me rezultatin 3-1 nga Lacio.

Ndeshja Teuta-Skënderbeu është ngjarja e parë që përpiqet të rikthejë në shinat e së përditshmes një qytet të rrënuar nga dhimbja pas tër

Gjatë mërkatos së janarit Interi do të përforcohet me disa lojtarë, të cilët do i vijnë në ndihmë Kontes për vazhdimin e sezonit shumë im

Uestern Junajtid dhe Melburn Viktori, skuadrat ku luajnë Besart Berisha dhe Migjen Basha, respektivisht, janë ndeshur ditën e djeshme.

Tërmeti 6.4 ballsh që goditi vendin tonë mëngjesin e 26 nëntorit, solli pasoja katastrofike dhe një traumë të madhe për popullin.

Antonio Kontes nuk i pëlqen fakti se tifozët e Interit tani kanë pretendime shumë të mëdha ndaj skuadrës dhe që në pengesën e parë i kund