Endrra për Europa 2016 vazhdon, Shqipëria mban fort 11 pikët

04/09/2015 - 22:35

4shtator 2015 – Ka qëndruar stoike deri në fund skuadra jonë në përballjen me Danimarkën. Edhe pse nuk ka mundur të shënojë për të dalë në avantazh, një “fitore” konsiderohet dhe fakti që është mbajtur barazimi dhe 11 pikët e arritura deri sot me mund.

Me dy barazime me Danimarkën, Shqipëria e lë atë nën këmbët e veta, pasi ka në xhep avantazhin e fitores me Portugalinë. Të hënën, në Elbasan, kombëtarja kuq e zi do të presë skuadrën e Ronaldos, me shpresë që të fitojë dhe këtë herë.

Për herë të parë, Shqipëria po e shikon veten shumë afër një evenimenti të madh sportiv, siç është Kampionati Europian.

/portali DurresLajm/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Teuta do të luajë nesër në 16:45 me Kastriotin, në duelin që vlen për javën e gjashtë të Superligës shqiptare.

Edi Martini, trajneri i Teutës, ka dalë sot në konferencë për shtyp në prag të ndeshjes me Kastriotin.

Milan vijon formën e shkëlqyer edhe në Europa League. Kuqezinjtë mposhtën me përmbysje Celtic në ndeshjen e pestë të fazës së grupeve duk

Është hedhur shorti për ndeshjet gjysmë finale në Ligën e Kombeve që do të luhen përkatësisht në datat 6 dhe 7 tetor të vitit të ardhshëm

Tifozët më të rinj të futbollit me të drejtë mund të shtrojnë pyetjen: pse Diego Armando Maradona nuk e ka fituar asnjëherë Topin e Artë?

Lionel Messi është nxitur nga djali i Diego Maradonas që të heqë dorë nga fanella e tij me numrin 10 në Barcelonë si një nderim për legje

Ky është një sezon që nuk po shkon edhe aq mirë për Real Madrid. Los Blancos, pasi triumfuan me Interin, pësuan dy humbje radhëzi.

Ylli brazilian Nejmar, ishte protagonist në një veprim që po bën xhiron e internetit.

Goli ndaj ukrainasve ishte i 750-i në karrierë për portugezin, që për herë të parë në një ndeshje zyrtare e ka dërguar topin në rrjetë më

Humbja ndaj Realit të Madridit në “San Siro” ishte edhe fundi i eksperimenteve për Antonuio Conten, që vendosi të heqë dorë nga prova për