Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Familja e Schumacher po shpenzon deri në pikën e fundit, po shet edhe pronat

11/04/2021 - 22:28

Michael Schumacher, shoferi legjendar i Formula 1, është në një gjendje të vështirë pas aksidentit të skijimit në 2013, dhe tani ka dalë një problem tjetër.

Për shkak të kostove të mëdha të trajtimit, gruaja e tij Korina u detyrua të reklamonte shitjen e një prone luksoze në të cilën ajo dhe burri i saj dikur kishin ëndërruar që ajo të jetonte në të kur ai të dilte në pension.

Prona ndodhet afër liqenit të Gjenevës dhe Schumacher e bleu atë ndërsa ishte pjesë në Formula 1. Ylli i Formula 1 bleu fermën për rreth 3.5 milion euro dhe më pas e rinovoi atë.

Pastaj planet ndryshuan pak, kështu që të dy vendosën të formonin një stallë të vogël të vërtetë atje, por që kur ndodhi aksidenti, Korina kohët e fundit nuk pranonte të shkonte atje, dhe shtëpia ndonjëherë përdoret vetëm nga anëtarët e sigurimit të familjes Schumacher.

Prona tani po shitet për 5.87 milion euro dhe media njofton se agjenti i pasurive të patundshme e përshkruan atë si "një fermë prej 20,016 metra katrorë, e cila dikur ishte një mulli, dhe aktualisht është një pronë fantastike në një vend të qetë dhe të mbrojtur."

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një rast i paprecedentë ka ndodhur natën e kaluar në Itali, teksa vajza e trajnerit të Peskarës, Xhanluka Grasdonia është sulmuar nga dis

Çmimi i Madh i Spanjës u vendos nga parakalimi i Lewis Hamilton ndaj Max Verstappen, kur kishin mbetur gjashtë xhiro nga fundi i garës.

Kristiano Ronaldo nuk është aspak i lumtur te Juventusi, sidomos pas sezonit jo të mirë që bardhezinjtë po kalojnë.

Teuta është rikthyer në vendin e parë të kampionatit pas ndeshjeve të djeshme, teksa durrsakët mposhtën Bylisin me rezultatin e pastër 4-

Pas fitores me “poker” me rezultatin 4-0 ndaj Bylisit në stadiumin “Niko Dovana”, lojtari i ndeshjes, mesfushori i Teutës, Albano Aleksi

Pas fitores me "poker" ndaj Bylisit në stadiumin "Niko Dovana" me rezultatin 4-0, trajneri i Teutës, Edi Martini ka folur duke analizuar

U rikthye te fitorja Teuta, që pas barazimit pa gola në Shkodër ndaj Vllaznisë, ia doli të triumfojë me rezultatin e pastër 4-0 ndaj Byli

Totenhemi ka humbur një shans të artë për të mbërritur vendin e katërt, vend që përkon për zonën Champions.

Një nga më të rëndësishmet në fushë për kombëtaren e femrave është edhe Albina Rrahmani.