Firmoset kontrata më fitimprurëse në historinë e sportit

18/10/2018 - 19:36

Canelo Alvarez ka firmosur një kontratë 5-vjeçare me vlerë 365 milionë dollarë. Kjo është marrëveshja më fitimprurëse në historinë e sportit, sipas promovuesit të tij, Oscar De La Hoya.

Marrëveshja e Canelos është për 11 ndeshje boksi.“Canelo është atleti më i paguar në botë, ai është shumë i lumtur,” shprehet De La Hoya për ESPN.

Fama e Alvarezit gjatë viteve të fundit është rritur ndjeshëm pas ndeshjeve me yjet e boksit Gennady Golovkin, Amir Khan dhe Julio Cesar Chavez Jr.

Ndeshja e parë e Canelos nën kontratën e re do të jetë më 15 dhjetor ndaj Rocky Fielding, në Madison Square Garden të Nju Jorkut.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Projekti i Realit 2019-2020 po merr formë dhe trajneri Zidan po e udhëheq vetë planin e rindërtimit të skuadrës.

Tajneri që eliminoi “Zonjën e Vjetër” nga Champions-i jeton në një apartament të vogël mbi një supermarket në qytetin e Amsterdamit.

Teuta është fituese e Superkupës së Shqipërisë në basketboll për meshkuj.

Për herë të parë në vitet e fundit kampionati shqiptar mund të mbyllë llogaritë kryesore shumë javë përpara fundit, duke nisur që nga xhi

Teuta vijon përgatitjet. Në sytë e futbollistëve, por edhe stafit teknik shihej qartë zhgënjimi pas disfatës së fundit në kampionat.

Edoardo Reja nuk premtoi objektiva madhorë në prezantimin e tij si trajner i kombëtares shqiptare por megjithatë ish-tekniku i Napolit dh

Komisioni i Disiplinës ka publikuar sot vendimet mbi shkeljet që kanë ndodhur në fushat e futbollit.

Mohamed Salah i ka kërkuar drejtuesve të Liverpulit që ta nxjerrin në shitje gjatë merkatos së verës.

Manchester City është eliminuar sërish nga Champions League dhe për të disatën herë nuk e ka kaluar dot pragun që ndan klubet normale me