Fitore dhe rinovime, Barcelona blindon katër titullarë, klauzola të frikshme

21/10/2020 - 22:13

Fitorja përballë Ferencevarosi u shoqërua me rinovime në shtëpinë e Barcelonës. Klubi blaugrana njoftoi se ka arritur akordin zyrtar për rinovimin e kontratës me katër lojtarë: Gerard Pique firmosi një kontratë deri në vitin 2024 me një klauzolë largimi prej 500 milion euro.

Marc ter Stegen rinovoi deri në vitin 2025 me një klauzolë largimi prej 500 milion euro, Frenkie de Jong rinovoi deri në vitin 2026 me një klauzolë prej 400 milion euro. Clement Lenglet rinovoi deri në 2026 me një klauzolë prej 300 milion euro.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Vdekja e Diego Armando Maradonës fatkeqësisht është shoqëruar me polemika e skandale.

Argjentina, Napoli dhe e gjithë bota po vajton largimin nga kjo jetë të legjendës së futbollit Diego Armando Maradonës.

Diego Armando Maradona është përcjellë për në banesën e fundit nga anëtarët e familjes dhe miqtë e ngushtë, të cilët ishin të vetmit që u

Elseid Hysaj po kalon javët e tij të fundit në aventurën te Napoli.

Futbollisti i ekipit norvegjez Molde Sherif Sinian ka shpëtuar mirë në përballjen e mbrëmjes së djeshme me Arsenalin në Ligën e Europës.

Teuta nuk shkoi më shumë se një pikë në ndeshjen e javës së katërt ndaj Vllaznisë.

Në fushë ka bërë rivalë të tërbohen, por edhe jashtë fushave Diego Armando Maradona kishte miq e armiq, ndonëse pas ndarjes nga jeta e kë

Qeveria e Argjentinës ka njoftuar se do të mbajë tre ditë zie kombëtare për ndarjen nga jeta të legjendës së futbollit Diego Armando Mara

I lumtur për suksesin që skuadra e tij arriti në transfertën e San Siros ndaj Interit, trajneri i Realit të Madridit Zinedine Zidane në k