Fitore rekord e Kombëtares së Futbollit të Sallës

18/01/2015 - 17:57

18 janar 2015 -  Kombëtarja e Futbollit të Sallës ka arritur fitoren më të thellë në historinë e saj, 11 – 0 ndaj San Marinos në eliminatoret e Euro 2016. Kuqezinjtë e drejtuar nga Erind Resuli kanë zhvilluar një ndeshje të shkëlqyer, por për fat të keq ka shërbyer vetëm për të vendosur këtë rekord, pasi nuk kanë shance të shkojë më tej në këtë aktivitet.

Mbrojtësi Mentor Mejzini ka qenë shënuesi 3 golave. Kombëtarja e Futbollit të Sallës e ka mbyllur turneun eliminator që u zhvillua në Moldavi me 1 fitore dhe 2 humbje. Kuqezinjtë kanë shënuar më shumë gola në krahasim me kundërshtarët 15 në 3 takime. Në krye të Grupit D është renditur Franca me pikë të plota falë fitores 4 – 2 me Moldavinë duke siguruar një vend në turin tjetër kualifikues.

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Paris Saint Germain e ka përqendruar merkaton te lojtarët që luajnë në kampionatin italian dhe pasi arriti të blejë përfundimisht sulmues

Barcelona duket e vendosur për të marrë në “Camp Nou” sulmuesin argjentinas Lautaro Martinez, për t’i plotësuar dëshirën edhe yllit të sk

Klubi i Valencias reagoi pasi trajneri i Atalantës Xhan Piero Gasperini pranoi ditën e djeshme se ka qenë i infektuar me koronavirus.

Teksa Anglia po përgatitet për rifillimin e kampionatit, një ide e re është propozuar për të krijuar atmosferë te publiku, i cili do të n

Futbollisti i Shqipërisë dhe Osijekut Eros Grezda rrezikon të dënohet rëndë për shkak se akuzohet se ka goditur me grusht në kokë sulmues

Stivi Frashëri ka qenë gjatë karrierës së tij portier si në radhët e Tiranës, ashtu edhe të Kukësit.

Ndeshjet e mëdha të Premier Ligës angleze mund të luhen në fushë asnjanëse për të shmangur grumbullimin e turmave dhe jashtë stadiumit.

Inter mbetet në pritje për të kuptuar se çfarë do të ndodhë me Lautaro Martinez, do të mund Barcelona të paguaj klauzolën e tij të largim

Në sezonin e mrekullive të Atalantës me skuadrën bergamaske që shkruajti historinë duke u kualifikuar në çerekfinalet e Champions League,

Telonevela Mauro Icardi që zgjati për më shumë se një vit mbyllet me një fund të lumtur për të gjitha palët.