Fjalët e para të Patos si lojtar i Chelsea-t

30/01/2016 - 17:17

Chelsea e ka prezantuar sulmuesin brazilian, Alexandre Pato, i cili është transferuar në formë huazimi nga skuadra braziliane, Corinthians, deri në fund të këtij sezoni. Në intervistën e tij të parë për ‘Blutë e Londrës’, ish-sulmuesi i Milanit është shprehur tejet i lumtur që do të luajë në Premierligë, teksa thotë se iu realizua ëndrra.

“Jam shumë i lumtur që jam një futbollist i Chelseat. Kjo është një ëndërr për mua”, deklaroi Pato.

“Mezi pres për që t’i takoj bashkëlojtarët e të luaj me fanellën e Chelsea-t. Dua të falënderoj kryesinë e klubit për besimin e dhënë që të luaj në Premierligë”, tha ndër të tjera ish-sulmuesi i Milanit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Zhang Jindong, pronari i Interit, rrezikon të humbasë kontrollin e “Suning.com”, mes shitësve më të mëdha në Kinë të elektronikës dhe mat

Skuadra e Torinos është bërë vatër e “nxehtë” e koronavirusit në Itali.

Liga e Europës mbylli mbrëmjen e djeshme fazën e parë me eliminim të këtij sezoni, ku u plotësuan të gjitha skuadrat që do të duelojnë në

Izmir Smajlaj vijon të dhurojë paraqitje të jashtëzakonshme.

Gazetat italiane vlerësuan se gjyqtari gjerman Tobias Stieler e ndryshoi ndeshjen kur e përjashtoi nga loja Remo Freuler në fillim të pje

Mauricio Sarri mund të jetë trajneri i ardhshëm i Barcelonës.

Jerome Boateng po hetohet nga Prokuroria e Mynihut për plagosjen e Kasia Lenhardt, ish-e dashura e tij, e cila bëri vetëvrasje dy javë më

Pesë raste pozitive me Covid-19 janë regjistruar tek Interi.

 Tri fitore radhazi për Teutën që përjeton një shkurt të begatë.