Flamuri gjigant për Ballistin që nuk u lejua në stadium

17/11/2015 - 11:50

17 nëntor 2015 - Si duket është e pamundur paqja mes tifozëve dhe FSHF-së. Ndeshja që u luajt mes Shqipërisë dhe Gjeorgjisë u shty për disa minuta për shkak se tifozët shqiptarë të pranishëm në stadium kanë protestuar kundër Armando Dukës. Tifozët kanë qenë shumë të pakënaqur me FSHF-në pas moslejimit të hapjes së një flamuri, ku bëhej fjalë për Ismail Morinën të njohur si Ballisti.

Ata në fillim të ndeshjes me Gjeorgjinë e ndërprenë ndeshjen duke hedhur fishekzjarrë në fushë dhe duke kënduar kundër kryetarit të FSHF-së, Armand Duka. Në foto, është flamuri i cili nuk u lejua në "Qemal Stafa". 

/portali DurresLajm/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Armando Sadiku po pret të zyrtarizohet te FC Bolivar në Bolivi, pas largimit nga Erezumspor në Turqi.

Napoli pësoi një disfatë befasuese në ditën e djeshme të Serisë A, teksa u mposht nga Verona me rezultatin 3-1.

Trajneri i Teutës, Edi Martini, foli pas barazimit në shtëpi ndaj Partizanit.

Është mbyllur pa fitues sfida direkte dhe më e rëndësishme e javës së 16-të të Superligës.

Është koha ajo heq dyshimet dhe në rastin e Gareth Gale, i cili vazhdon të përjetojë një moment të vështirë në karrierën e tij, faji duke

Frank Lampard nga dita e sotme nuk do të jetë më trajner i Chelsea-t.

Italia drejt përjashtimit nga Lojërat Olimpike të Tokyos.

Mesut Özil lë pas 8 vitesh Arsenalin për të nisur një aventurë të re dhe të parën në vendin e tij të origjinës, me Fenerbahçen në Turqi.