Florentino Perez e bën të qartë: Pogba? Nuk e njoh, kush është ky?

14/01/2020 - 18:31

Real Madridi arriti të fitonte një tjetër trofe dhe Zinedin Zidan vazhdon me rekorde. Ai ka fituar 9 finale nga 9 të zhvilluara duke qenë padyshim një rekordmen. Së fundmi, skuadra e tij mundi Atletikon me penallti dhe arkivoi trofeun e radhës, duke treguar sërish forcën që ka. Ndërkohë, merkatoja është gjithmonë e hapur në klubin madrilen kur bëhet fjalë për afrime të bujshme.

Një prej tyre mund të jetë Pol Pogba siç raportohet shpesh në media por në fakt duket se Perez nuk e ka në plan. Ai u pyet nga mediat arabe në lidhje me një transferim të mundshëm të tij dhe përgjigja ishte e qartë.

“Kush është ky? Nuk e njoh”, u përgjigj shkurtimisht Perez duke e shoqëruar me një të qeshur. Mesa duket, Pogba nuk është më në planet e merkatos për Realin duke parë edhe dëmtimet e shumta që po pëson në Angli. Së fundmi, ai iu nënshtrua një tjetër operacioni në kavilje dhe do të mungojë disa javë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ricardo Rodriguez me shumë gjasa do të largohet nga kuqezinjtë. Destinacioni i ri për zviceranin do të jetë Turqia.

Edi Martini, trajneri i skuadrës së Teutës, pas ndeshjes me Bylisin të luajtur në “Niko Dovana” ka pohuar:

Teuta ka marrë një fitore shumë të vështirë ndaj Bylisit, me rezultatin 1-0.

Quique Setien është i zhgënjyer me humbjen 2-0 nga Valencia në "Mestalla".Trajneri i ri i Barcelonës u mundua të arsyetohet për humbjen e

Një futbollist anglez i kategorive të ulëta është vrarë gjatë natës në Nottinghamshire.

Racizmi në shkallët e stadiumit është duke u kthyer gjithnjë e më shumë në problem.

Juventusi është vetëm një hap larg blerjes së Levin Kurzavës nga PSG-ja, në një shkëmbim shitjeje kokë më kokë me Matia De Shiljon, e cil

Mikel Arteta është duke finalizuar goditjen e tij të parë në merkato.

Zinedin Zidan merr në mbrojtje Garet Bejlin dhe thotë se të gjithë janë të mërzitur për faktin që dëmtohet shpesh.