Formacioni i javës në Champions, dominon Juventusi

21/09/2018 - 18:34

   Sigurisht që formacioni i javës së parë në Champions përbëhet nga lojtarë që kanë mundur të kenë sukses me skuadrat e tyre në ndeshjet e para në grupet e Championsit. Bie në sy që formacioni i javës dominohet nga lojtarë të Juventusit, pasi janë plot 4 lojtarë të bardhezinjve që janë rreshtuar në 11-shen më të mirë të javës.

Në portë është Shezli, i cili e shpëtoi disa herë “Zonjën e Vjetër” e si të mos mjaftonte priti një 11-metërsh në sekondat e fundit të ndeshjes. Në mbrojtje janë sërish 2 juventinë, me Kancelon që ka marrë krahun e djathtë, ndërsa në qendër është Bonuçi. Po ashtu në prapavijë është dhe Alaba i Bajernit, por dhe Tagliafiko i Ajaksit.

Në të majtë nuk kishte si të mos ishte madrileni Marselo.Në mesfushë Pogba ishte deçiziv me dy golat e tij me Junajtin. Edhe Pjaniç ishte protagonist me bardhezinjtë dhe ka vend edhe për të në këtë formacion. Befasi mund të jetë prezenca e Vlashik të CSKA-së së Moskës. Në sulm normalisht që Leo Mesi me tre golat e tij i ka bërë vend vetes në “Top 11”, por përkrah tij është sulmuesi i Pëlzen, Kërmenshik.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Interi ka prezantuar ditën e sotme fanellën e dytë, teksa ka surprizuar me ngjyrën.

Benitez dhe Newcastle nuk arritën marrëveshje për rinovimin e kontratës, duke bërë që rrugët e tyre të ndahen.

Cristiano Ronaldo ka patur një të ftuar special në bordin e jahtit të tij, aty ku po kalon pushimet verore me familjen e tij.

Kameruni do të përballet ditën e nesërme me Guinea-Bisaun në takimin e vlefshëm për Grupin F të  Kupës së Afrikës.

Luis Suarez është bërë gaz i botës, me një reagim të tij gjatë ndeshjes mes Uruguait dhe Kilit e vlefshme për Kupën e Amerikës.

Mesfushori i Teutës dhe njëkohësisht kapiteni i Kombëtares U-21, Sherif Kallaku, konfirmoi edhe një herë se do të respektojë kontratën me

Teuta ka zhvilluar edhe miqësoren e dytë në tokën bullgare, ku po zhvillon fazën përgatitore në kudër të eliminatoreve europiane, ndërsa

Me të zgjidhur tashmë çështja e trajnerit, falë edhe konferencës së parë mediatike të kaluar me sukses nga Maurizio Sarri, java e ardhshm

Tifozëve të Romës me siguri nuk do t’u pëlqejë ky lajm, por në shenjë hakmarrjeje edhe ndaj drejtuesve të klubit verdhekuq që nuk i ofroi

Kjo është java e Romelu Lukaku, me Inter që e ka vendosur sulmuesin belg në prioritet absolut.