Fortesa “Niko Dovana”, 11 ndeshje për të rënë

19/04/2019 - 21:27

Teuta është pushim këtë javë, pasi në program ka takimin me Kamzën e përjashtuar nga kampionati. Durrsakët do të marrin tre pikët në tavolinë dhe më pas do të mendojnë për ndeshjen me Kukësin në kampionat.

Kjo periudhë i shërben skuadrës së drejtuar nga Bledi Shkëmbi për të reflektuar mbi problemet që kanë pasur kohët e fundit. Tirana i mundi në fundjavë dhe Teuta pas 11 ndeshjesh në kampionat pësoi një humbje në shtëpi.

“Djemtë e Detit” nuk humbnin në stadiumin “Niko Dovana” që prej muajit shtator, në takimin kundër Kukësit që u zgjidh nga një gol i Rexhinaldos.

Gjashtë fitore numëronte në kampionat Teuta në shtëpi, ndërkohë që pesë takime të tjera janë mbyllur në barazim. Në këto ndeshje pa humbje, ekipi bregdetar nuk ka shënuar vetëm në një takim kundër Kamzës, që u mbyll me rezultatin e pastër 0-0.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

James Milner ka pohuar se Lionel Messi e ka quajtur atë gomar gjatë përballjes gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve mes Liverpoo

Allegri mund të rikthehet në stolin e Milanit sezonin e ardhshëm.

Tragjedi në sportin e Motokrosit në Itali, gjatë provave të kampionatit italian për të rritur, në Mondavio, Pesaro Urbino.

26 vitet e pritjes morën fund këtë pasdite në stadiumin “Selman Stërmasi”, kur kapiteni Alban Hoxha ngriti lart edhe zyrtarisht

Fitore 2-1 mori edhe Kastrioti në sfidën e luajtur në “Redi Maloku” përballë Teutës, por ky triumf mund të mos mjaftojë që krut

Për të parën herë në histori, një pronar katariot mund të zbarkojë në futbollin anglez.

umbja e Barcelonës në finalen e Kupës së Mbretit (1-2 ndaj Valencia) ka lënë një shije të hidhur te lojtarët.

Prindërit dhe fëmijët janë bashkuar për të ofenduar një arbitre 22-vjeçare, femër.

Pas suksesit të Bayernit të Mynihut në finale të Kupës së Gjermanisë, drejtuesit e klubit bavarez konfirmojnë në detyrë trajner

Aventura e David Silvas te Manchester City-t është drejt fundit.